2. Liga Żużlowa – Woelbert: „W każdym meczu daję z siebie wszystko, na treningi też jeździłem.”

Texom Stal Rzeszów nieustannie wzmacnia się w drodze po awans na zaplecze PGE Ekstraligi. Po kilku meczach miejsce w składzie stracił Kevin Woelbert. Niemiec odchylił rąbka tajemnicy jak to wygląda z jego strony.

W programie klubowym, Prezes Texom Stali Rzeszów przyznał, że sprowadzenie Krystiana Pieszczka znacząco wzmocniło kadrę jego ekipy. Dotychczasowy etatowy senior – Kevin Woelbert nie spisywał się tak jakby sobie tego życzyli włodarze, szczególnie na wyjazdach. Jak się okazało spotkanie w Gnieźnie, gdzie Niemiec zaliczył dwie zerówki oraz brak chęci do przyjazdów na treningi wyjaśniło jego przyszłość. Sam zainteresowany otworzył się na łamach po-bandzie.com.pl w odpowiedzi na słowa Prezesa – Żeby wszystko było jasne od początku, to na wstępie powiem, że nie należę do zawodników, którzy lubią publicznie wylewać swoje żale. Z sytuacją, jaka ma obecnie miejsce, nie do końca jestem w stanie się pogodzić i co gorsza ją zrozumieć. Swoją pozycją w zespole jestem rozczarowany. Chciałem z Rzeszowem wywalczyć awans i dołożyć do niego dużą cegiełkę, a jest zupełnie inaczej. W meczu w Rawiczu, owszem, pojechałem na siedem punktów, ale gdyby nie wykluczenie w jednym z biegów, to byłoby ich dziesięć i wyglądałoby to inaczej. Co do spotkania w Gnieźnie, to tak, to był mecz „do bani”. Dwa razy przyjechałem bez punktów, co zdarza mi się niezwykle rzadko, ale miałem poważne problemy z zapłonem. W kwestii treningu, to na początku czerwca, przed meczem z Opolem, miałem trenować w Rzeszowie przed niedzielnym meczem, ale z mediów społecznościowych dowiedziałem się, że jedzie Krystian Pieszczek. Zadzwoniłem do klubu i spytałem po co mam przyjeżdżać, jeśli skład jest już ustalony. Jeśli nie jadę w Rzeszowie, to w niedzielę mogę pojechać mecz Bundesligi. Usłyszałem, że dostanę odpowiedź i faktycznie po paru godzinach dostałem potwierdzenie, że faktycznie pojedzie Krystian, a nie ja. Tym samym, na trening nie pojechałem i zostałem w domu. Uznałem, że tak odległa wycieczka na sam trening mija się z celem. Jaki sens ma jechanie na trening, skoro skład jest ustalony przed nim?” – rozpoczął zawodnik Texom Stali Rzeszów.

Niemiec jak sam przyznał poczynił po słabszych występach odpowiednie zakupy, lecz nie przyszło mu ich sprawdzić, bowiem nie dostał już szansy do jazdy w barwach Żurawi.

„Po tym nieszczęsnym meczu w Gnieźnie poczyniłem odpowiednie inwestycje sprzętowe, aby taka sytuacja jak ta z dwoma zerami więcej się nie pojawiła w meczach dla Rzeszowa. Byłem przekonany, że dostanę kolejne szanse. Nikt też nie jest supermanem i każdemu może zdarzyć się słabszy występ. Tym bardziej, że władze klubu same po meczu w Gnieźnie mówiły, że rozumieją sytuację i doskonale wiedzą z czego mój słabszy występ wynikał. Usłyszałem od pewnej osoby z klubu: „Don’t panic, everyone can have one bad meeting”. Jak się jednak okazało, ja niestety nie mogę. Co będzie w przyszłości? Tego nikt nie wie. Póki co, nie mogę zostać wypożyczony ze względów regulaminowych, inwestycje poczyniłem a polską ligę mogę oglądać w telewizji. Chciałem jednak podzielić się swoją oceną sytuacji, aby kibice nie twierdzili i nie wierzyli w to, że nie startuję, bo nieprofesjonalnie podchodzę do swoich obowiązków. W każdym meczu daję z siebie wszystko, na treningi też jeździłem, aby szkoleniowcy mogli na bieżąco oceniać moją dyspozycję, a ochoty do startów mi nie brak w Polsce.”

Kevin w rozmowie zauważył, że przekaz klubu o jego osobie powinien być zupełnie inny. Takie pozostawienie sprawy działa niczym zapalnik na kibiców. Momentalnie z miejsca zawodnik może być określony mianem tego złego, któremu się nie chce – Podobne sytuacje już w swojej karierze przeżyłem, ale uważam, że przekaz ze strony klubu powinien być zdecydowanie inny, aniżeli taki, że nie jeżdżę, bo to czy tamto. Nie startuję, ponieważ nie jestem powoływany. Chyba faktycznie w niektórych klubach należy być bezbłędnym zawodnikiem – spuentował Woelbert.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to