Czas Rasmusa Jensena

eWinner 1 Liga - To czas Rasmusa Jensena!

Duńczyk w tym sezonie jedzie najprawdopodobniej najlepiej w swojej karierze, choć początek na to nie wskazywał. Rasmus miewał bardzo przeciętne występy, a od połowy sezonu jest liderem zespołu Zdunek Wybrzeża Gdańsk!

Zacznijmy od samego początku 28- latek nie miał  łatwego startu w Polsce. Przyszła za nim łatka iż żużla nie traktuje na poważnie, a skupia się na reality showach w swojej ojczyźnie. Jednak jak Kamil Plech przekonuje Jensen od 2020 roku zmienił znacząco swoje postępowanie.

„Dwa pierwsze sezony nie były łatwe. Jensen potrzebował czasu, na początku nie miał nawet własnego mechanika. Tak jak mówiłem, uważałem, że on jest przysłowiową kulą u nogi i utrudnia Wybrzeżu walkę o ligowe punkty. Daliśmy mu jednak kredyt zaufania, możliwość zarobku i zajęcia się tą dyscypliną w odpowiedni sposób. To zaprocentowało, gdyż Rasmus skompletował team, poprawił się, a efekty widać dzisiaj na torze.”

Obecnie o swojej formie Rasmus przekonuje na torze. Od połowy sezonu eWinner 1 Ligi Żużlowej jest najlepszym żużlowcem swojego zespołu. Ponadto sięgnął po tytuł indywidualnego mistrza Danii, przy także zapewniając sobie występy w cyklu SEC oraz Grand Prix Challenge!