Bydgoszczanie mają plan na tor w Krośnie

METALKAS 2. Ekstraliga – Bydgoszczanie mają plan na tor w Krośnie.

Abramczyk Polonia Bydgoszcz ma już kompletny plan przedsezonowy. Kierownictwo drużyny zaplanowało wszystkie imprezy czy sparingi, a także co ważniejsze obóz przygotowawczy, który w oczach Tomasza Bajerskiego odegra kluczową rolę. Szkoleniowiec ma także już pomysł jak rozgryźć problematyczny owal w Krośnie.

W Bydgoszczy nie tak dawno mieliśmy swoisty przewrót w sztabie trenerskim. Po latach łączenia pracy z pierwszą ekipą i juniorami, Jacek Woźniak skupi się na rozwijaniu nieoszlifowanych diamentów w szkółce Czarnego Gryfa. Jego miejsce natomiast przejął Tomasz Bajerski, przed którym postawiono jasny cel – walka o awans do PGE Ekstraligi. Dla speca od wygrywania lig łatwe zadanie to nie będzie, bowiem rywale nie śpią, a kadry ekip zaplecza Elity robią wrażenie. Jak zdradza szkoleniowiec drużyny z Kujawsko-Pomorskiego kluczowy będzie obóz przygotowawczy, na który żużlowcy wybiorą się 14 marca do Żnina – Tak naprawdę, wszyscy jeszcze się razem nie widzieliśmy, a ja rozmawiałem jedynie z każdym osobno. Na obozie obgadamy sprawy organizacyjne, zasady, które preferuję, czy pogramy trochę w piłkę lub popływamy, a jeśli pogoda pozwoli, to zamiast tego wszystkiego, będziemy już jeździć na torze – powiedział dla ekstraliga.pl popularny „Bajer”.

Co warto podkreślić Bydgoszczanie w ramach przygotowań zmierzą się z KS Apatorem Toruń i FOGO Unią Leszno, a wybory te przypadkowe nie były. Jazda szczególnie na dłuższym torze ma być formą przygotowań pod walkę z Wilkami Krosno – W Toruniu ze względu na dach jest zawsze dobra pogoda i zawsze można tam pojeździć, a druga sprawa to odległość. Leszno to z kolei też długi, w przeciwieństwie do Torunia, aczkolwiek troszeczkę inny tor niż w Bydgoszczy. Chcieliśmy to więc urozmaicić, ale znając terminarz – to zaczynamy u siebie, a potem jedziemy do Krosna, czyli też na długi tor, więc takie porównanie bydgoskiego toru do leszczyńskiego równa się Krosno – tłumaczy Bajerski.

Dla Bydgoskich zawodników najważniejszym sprawdzianem na własnym torze będzie coroczne Kryterium Asów im. Mieczysława Połukarda, gdzie zmierzą się ze światową czołówką.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to