Znamy nowego sponsora Metalkas 2.Ekstraligi

Metalkas 2. Ekstraliga – Doczekaliśmy się nowego sponsora rozgrywek.

Zgodnie z obietnicą daną przez Wojciecha Stępniewskiego, w poniedziałek ogłoszony został sponsor tytularny drugiej ligi zawodowej w Polsce. Niegdysiejsza 1. Liga Żużlowa w latach 2024-26 tytułować się będzie Metalkas 2. Ekstraligą.

Znak przemian pod batutą Speedway Ekstraligi na zapleczu najlepszej żużlowej ligi świata widać gołym okiem już w tym momencie. Rozgrywki drugiego szczebla przeszły na pełne zawodowstwo, a wszystkie występujące w nim zespoły przerodziły się w spółki akcyjne bądź też sportowe spółki akcyjne. Podmiot zarządzający zadbał także, aby nie zabrakło mocnego sponsora tytularnego, jakim dla Speedway Ekstraligi jest PGE. W członie nazewniczym 2. Ekstraligi natomiast przez najbliższe trzy lata zadomowi się firma Metalkas zajmująca się produkcją regałów i mebli metalowych poprzez drabiny, sejfy czy kasetki.

To bardzo ważny moment w historii Metalkas. Stajemy się kluczową częścią nowej ligi żużlowej, wspólnie z Ekstraligą Żużlową budujemy historię. Od wielu lat wspieramy sport, ponieważ ma duży walor edukacyjny i w sposób jednoznaczny wpływa na emocje, potrafiąc rozbudzić nawet najtwardsze serce. Żużel dodatkowo jest sportem rodzinnym, łączącym ludzi i pokolenia, co z kolei bardzo mocno łączy się z naszymi wartościami, ponieważ Metalkas to firma rodzinna z tradycją trzypokoleniową. Liczymy na to, że popularność tego sportu dzięki naszym wspólnym działaniom będzie rosła, tak samo jak znajomość marki Metalkas wśród kibiców i nie tylko – powiedział dla ekstraliga.pl, Jacek Grzenia, Prezes Zarządu Metalkas S.A.

Nie mniej optymistycznie przywitał nowego sponsora Wojciech Stępniewski, Prezes Ekstraligi Żużlowej – Miło nam powitać w gronie sponsorów Speedway 2. Ekstraligi spółkę z tak dużymi tradycjami i doskonałą renomą na rynku. To doskonały moment, aby rozpocząć współpracę, gdyż otwieramy nowy rozdział w historii kolejnej ligi zawodowej w sporcie żużlowym. To, że związaliśmy się z Metalkasem na trzy lata, świadczy o tym, że mamy wspólne, ambitne i dalekosiężne cele. Nie ukrywam, że jestem bardzo zadowolony z nowej umowy, perspektyw na wzajemny rozwój, a także faktu, iż sponsor ma już ugruntowaną pozycję na rynku w swojej branży, a teraz będzie mógł wejść na zupełnie nowy poziom rozpoznawalności dzięki sportowi żużlowemu, który jest w Polsce popularny i otwiera przed Metalkasem nowe możliwości – wyjaśnił włodarz.

Jak możemy się dowiedzieć nowy sponsor rozgrywek 2. Ekstraligi pojawi się chociażby na kevlarach, motocyklach zawodników oraz w całej przestrzeni stadionowej ośrodków występujących w rozgrywkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to