Jego widziałby Tomasz Bajerski w Polonii Bydgoszcz

METALKAS 2. Ekstraliga – Jego widziałby Tomasz Bajerski w Polonii Bydgoszcz.

Tomasz Bajerski w nachodzącym sezonie ma poprowadzić Abramczyk Polonię Bydgoszcz do upragnionego awansu. Szkoleniowiec zdradza, że widziałby dobrze znanego sobie zawodnika w kadrze zespołu z Kujawsko-Pomorskiego.

Popularny „Bajer” od momentu zwolnienia z beniaminka ówczesnej 1. Ligi Żużlowej (od sezonu 2024 liga nosi nazwę METALKAS 2. Ekstraliga) zachowywał ciszę w sprawie swojego następnego pracodawcy. W mediach było głośno tuż po okienku transferowym, a liczne głosy przekonywały, że byłego żużlowca zobaczymy za sterami Polonii Bydgoszcz. Plotki te potwierdziły się w przedostatni dzień stycznia, kiedy to Jerzy Kanclerz oficjalnie przywitał Bajerskiego w roli menedżera swojej drużyny.

Za sprawą późnego dołączenia do drużyny, Bajerski nie miał większego wpływu na kształt zestawienia jakim będzie dysponował. Powodów do narzekania jednak nie ma, bowiem nazwiska skompletowane przez Prezesa Kanclerza są naprawdę świetne. – Troszeczkę za późno tutaj z prezesem zaczęliśmy działać – rozpoczął Torunianin i wskazał na jednego żużlowca, którego mu brakuje – Chodzi oczywiście o Jonasa Seiferta-Salka. Duńczyk dogadał się już i uzgodnił warunki w Krośnie. Jeśli kogoś chciałbym mieć jeszcze w Polonii, to myślałem właśnie o nim. Gdyby wcześniej to się wyklarowało, to przekonałbym go do przyjścia do Polonii, bo znam chłopaka i z nim pracowałem – powiedział Bajerski w rozmowie z Tygodnikiem Żużlowym.

Spore nadzieje nowy trener Bydgoszczan wiąże przede wszystkim z transferem Kai’a Huckenbecka dla którego będzie to trzecie podejście do Polonii. Tym razem Niemiec przechodzi do klubu ze statusem gwiazdy i uczestnika SGP – To jest dobry zawodnik. Uważam, że Huckenbeck miał bardzo dobry zeszły rok i on potrafi jechać nie tylko na swoim torze, co niektórzy sugerują. […] Myślę, że u niego brakuje przede wszystkim stabilizacji, którą będziemy próbowali w tym sezonie wprowadzić. Mam nadzieję, że przełoży się to na jego starty w Grand Prix – skwitował Bajerski.

Postaw mi kawę na buycoffee.to