Metalkas 2. Ekstraliga – Junior H. Skrzydlewska Orła chce być jak Zmarzlik!

Mateusz Bartkowiak przed kolejnym sezonem zmienił środowisko, w którym będzie się rozwijał. Wielki talent jak o nim mówiono w Gorzowie, zdradza co by chciał nauczyć się od czterokrotnego mistrza świata.

Nowy nabytek Łodzian ma za sobą trudny czas. Męczące go od lat kontuzje znacząco wyhamowały rozwój młodziana, któremu wielu jeszcze w Gorzowie wróżyło wielką karierę. Remedium mają być nowe barwy, w niższej lidze. Jak sam zainteresowany opowiada, nie nakłada na siebie zbyt dużej presji związanej ze startami w Metalkas 2. Ekstralidze – Zacznę od tego, że nie nakładam na siebie zbyt wielkich oczekiwań i chcę po prostu robić swoje, czuć przyjemność z jazdy oraz wygrywać wyścigi, a jeśli te czynniki zostaną spełnione, można powiedzieć, że będę zadowolony. Poza tym przez moją dosyć pechową przeszłość, mam tu na myśli sporą ilość kontuzji w młodym wieku, myślałem, że będę w trochę innym miejscu sportowym niż teraz. Uznałem, że krok w tył pomoże mi, stąd taka decyzja. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź to dobrze zorganizowany klub z pięknym stadionem oraz walecznym zespołem, dlatego pomyślałem, że to dobre miejsce dla mnie – wytłumaczył na łamach ekstraliga.pl.

Wychowanek Stali Gorzów zdradził także, że gdyby miał okazje do treningów z najlepszymi, szczególnie zależałoby mu na praktyce dwóch rzeczy – Od Bartosza Zmarzlika chciałbym się nauczyć czucia sprzętu. Chodzi tu o dobieranie ustawień oraz wyczucie tego, czego brakuje w motocyklu, a od Artema Łaguty powtarzalności techniki na starcie – przyznaje.

21- latek w przyszłym sezonie jak opowiada skupi się na zachowaniu spokoju, czerpania radości z jazdy, a w tym pomóc ma pokora i dokładna analiza.

Pierwsze starcie H. Skrzydlewska Orzeł Łódź odjedzie na wyjeździe w Rzeszowie, gdzie zmierzą się z beniaminkiem Texom Stalą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to