Lech Kędziora na ratunek Wybrzeżu Gdańsk

Metalkas 2. Ekstraliga – Lech Kędziora na ratunek Wybrzeżu.

Panaceum na „dolegliwości” Energi Wybrzeża Gdańsk ma być niezwykle doświadczony szkoleniowiec, który ostatnie pół roku spędził na przysłowiowej ławce rezerwowych. Lech Kędziora w ramach wsparcia ma pomóc Erykowi Jóźwiakowi podnieść Pomorski klub z dna ligowej tabeli.

Sześć meczy i dorobek ledwie punktu po szczęśliwym remisie w Poznaniu to zdecydowanie poniżej oczekiwań fanów, zarządu i fanów Energa Wybrzeża Gdańsk. Dyspozycja zawodników Eryka Jóźwiaka rozczarowuje, obcokrajowcy są nierówni, a jedyny Krzysztof Kasprzak nie otrzymuje dostatecznego wsparcia. Odmienić losy zespołu ma wsparcie byłego trenera Włókniarza Częstochowa, a w przeszłości także Wybrzeża, Lecha Kędziory. O transferze 68 – latka poinformował sam klub za pośrednictwem mediów społecznościowych – Lech Kędziora w roli trenera-konsultanta wesprze menedżera Energi Wybrzeża Gdańsk Eryka Jóźwiaka . Dla 68-letniego szkoleniowca, który jeszcze w minionym sezonie pracował w PGE Ekstralidze, to już trzecie podejście do pracy w Gdańsku.

Pochodzący z Rudej Koźlanki (Wielkopolska), były zawodnik GKM Grudziądz i Ostrovii najpierw prowadził Wybrzeże w latach 1998-2000. Kolejno zaliczył: awans do Ekstraligi, brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski i spadek na niższy szczebel. Następnie szkoleniowcem gdańskiej drużyny został przed sezonem 2018. Zrezygnował po siódmej kolejce, gdy zespół z Mikkelem Michelsenem, Andersem Thomsenem i Oskarem Fajferem w składzie, miał na koncie zaledwie dwa zwycięstwa.

W swojej bogatej trenerskiej karierze Kędziora prowadził też zespoły z: Grudziądza, Gniezna, Piły, Warszawy, Łodzi, Rybnika, Bydgoszczy i Częstochowy. W sezonie 2016 poprowadził Orła do finału na zapleczy ekstraligi. Rok później, w sezonie 2017 z Włókniarzem zajął 5. miejsce w krajowej elicie, gdy zespół skazywano na spadek.

W trakcie kolejnej kampanii pod Jasną Górą, w sezonie 2022 doprowadził Lwy do brązu. Rok później drużyna zajęła czwarte miejsce. Kędziora pożegnał się z klubem po sezonie 2023. Po pół roku odebrał telefon z Gdańska, gdzie jako trener-konsultant ma pomóc w poprawie wyników Energi Wybrzeża – czytamy w komunikacie.

Najbliższym testem dla Gdańszczan będzie niezwykle trudny wyjazd do Rybnika, gdzie trudno spodziewać się pozytywnego rezultatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to