Metalkas 2. Ekstraliga – Łodzianie przed meczem w Ostrowie: „Chcemy tam powalczyć”

Już za kilka godzin na tor w ramach piątej rundy Metalkas 2. Ekstraligi wyjadą zawodnicy Arged Malesy Ostrów oraz H. Skrzydlewska Orła Łódź. Goście mimo zerowego dorobku postarają się powalczyć o pierwsze ligowe punkty z potentatem rozgrywek.

Faworyt starcia w Ostrowie Wielkopolskim jest znany, nie ma czego kryć, że gospodarze nie powinni mieć wielkich problemów z „czerwoną latarnią” M2E. W Łodzi jednak nikt nie zamierza się poddawać, a niedawny Mecz Narodów im. Heleny Skrzydlewskiej wlał nieco nadziei w serce właściciela, Witolda Skrzydlewskiego – mamy mecz z Ostrowem. Liczymy na to, że ci nasi zawodnicy może się w końcu obudzą ze snu zimowego, bo jest już piękna pogoda, słonecznie. Widać, że podczas 7. Meczu Narodów im. H. Skrzydlewskiej pokazywali wolę walki. Myślę, że gdyby tak Polacy pojechali w tych meczach wcześniejszych, to mielibyśmy na koncie chociaż z dwa punkty, a nie zero. Mamy trzech zawodników, którzy powinni tam dobrze pojechać. Oliver Berntzon, Tomasz Gapiński i Daniel Kaczmarek występowali w Ostrowie. Zobaczymy, czy będą wiedzieli, w którą stronę skręcać, czy będą pod prąd jechać. Chcemy tam powalczyć, nic innego nam nie pozostaje. Chciałbym, żeby zawodnicy pokazali, że mają wolę walki – powiedział biznesmen podczas briefingu prasowego.

Wtórował mu Maciej Jąder – Jestem pozytywnie nastawiony przed meczem w Ostrowie Wielkopolskim. Nasi zawodnicy podczas ostatniej imprezy pokazali, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Przed meczem będziemy trenować niemal całą drużyną, a po treningu odbędziemy analizę i przygotujemy strategię. Liczę, że powalczymy o dobry wynik – dodał.

Szkoleniowiec H. Skrzydlewska Orła zdradził, także, że klub pozyskał w ramach wypożyczenia z Abramczyk Polonii Bydgoszcz Bartosza Nowaka, który to wskoczy w miejsce Aleksandra Grygolca – Olek popełnił zbyt wiele błędów, które kosztowały nas punkty. Do takiego ruchu po prostu musiało dojść – skomentował Maciej Jąder.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to