Mariusz Staszewski

Metalkas 2. Ekstraliga – Mariusz Staszewski: „Liczę, że piątka seniorów będzie ciągnęła wynik.”

Arged Malesa Ostrów mimo utraty Jakuba Krawczyka nadal jest wymienia w gronie w faworytów do walki o awans do PGE Ekstraligi. Trener Ostrowian, stawia sprawę jasno. W jego oczach solidne punkty seniorów z pomocą młodzieżowców powinny wystarczać, aby dopisywać na konto drużyny kolejne wygrane.

Rozgrywki zaplecza Elity zapowiadają się najciekawiej od lat. Chętnych do awansu jest wielu, a dodatkowo drużyny z Gdańska, Łodzi mogą sprawić niespodziankę. Pośród faworytów wymieniana jest Arged Malesa Ostrów, która w okienku transferowym przeżyła swoistą remontadę. Ta byłaby wprost perfekcyjna, gdyby nie utrata Jakuba Krawczyka. Mimo tego Mariusz Staszewski zawodowlony jest z zestawienia jakie posiada – Liczę, że piątka seniorów będzie ciągnęła wynik zespołu. Do tego dochodzi Sebastian Szostak, jeden z czołowych juniorów pierwszej ligi, więc jest szóstka punktujących. Na tym drugim młodzieżowcu nie ma żadnej presji, dlatego może sobie spokojnie jeździć. Posiadamy wyrównany skład. Teraz pozostaje pytanie, w jakiej dyspozycji będą zawodnicy. Jeśli w dobrej, to mamy duże szanse na jazdę w finale i awans – podkreśla szkoleniowiec w rozmowie z kurierostrowski.pl.

Mariusz Staszewski jednocześnie uspokaja co do dyspozycji Tobiasza Musielaka, który nadal odczuwa pewne skutki kontuzji sprzed roku. W oczach 49 – latka jego podopieczni od samego startu rozgrywek będą niezwykle mocni. Inauguracyjne spotkanie Ostrowianie rozegrają w Bydgoszczy, gdzie zmierzą się z innym faworytem – Abramczyk Polonią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to