Metalkas 2. Ekstraliga - Mateusz Dul przed meczem w Łodzi: “Dam z siebie wszystko”

OrzechowaOsada PSŻ Poznań w miniony weekend musiał zadowolić się jedynie remisem z Energą Wybrzeżem Gdańsk. Zawodnicy Skorpionów czuli pewien niedosyt, lecz przed nimi kolejny niezwykle ważny mecz w Łodzi. Jak zdradza Mateusz Dul zrobi wszystko, aby poprowadzić swój zespół do wiktorii.

Miniony weekend na Golęcinie był swoistym przełomem dla Poznaniaków, którzy zdobyli swój pierwszy ligowy punkt. Co prawda mogły być dwa duże oczka za wygraną, lecz w samej końcówce gospodarzom na drodze stanął świetnie dysponowany Niels-Kristian Iversen. Skorpiony mimo to zauważają wiele pozytywów w swojej postawie, a z uśmiechem mecz kończył Mateusz Dul, autor sześciu oczek z dwoma bonusami. 

Zawodnik do lat U-24 w rozmowie z klubowymi mediami podkreślił jedną ważną rzecz – Ja jeszcze poznaję swój własny tor. On jest po gruntownej przebudowie po zeszłym sezonie, także sam się go do końca nie nauczyłem. Wynik na razie jeszcze w pełni nie odzwierciedla w pełni mojej pracy. No ale to jest proces, który po prostu musi zostać dokończony a wyniki przyjdą – rozpoczął – W trakcie meczu widzieliśmy że ten tor raz był śliski, raz przyczepny a czasem naprawdę twardy. Jako junior nie miałem okazji jeździć w takich biegach i z takich pól czy z zawodnikami. Miałem wyznaczony ciągle ten sam numer, przygotowywałem się na trzy biegi w tym samym meczu, ale trochę się pozmieniało. Muszę się nauczyć trochę jechać w suchszych warunkach, bo jazda po bardziej mokrych lepiej mi idzie, bo jak się jedzie trzy biegi po równaniu to jest bardzo mokro. Cieszę się jednak, że ta praca powoli… bardzo powoli przynosi efekty. Chciałoby się oczywiście żeby było lepiej ale to jest proces który tak jak mówiłem musi trwać – przyznał.

Młody zawodnik jednocześnie zapewniał, że proces budowy jego formy z pewnością pokaże niebawem efekt, a najbardziej liczy on na swoją dobrą postawę w Łodzi, gdzie tor zna od podszewki – Jeżeli do końca sezonu wszyscy będą mieli cierpliwość to będę przywozić bardzo dobre wyniki.  Jeździłem ostatnio cztery lata w Łodzi, więc mam nadzieję że głowa i sprzęt będą przygotowane. Dam z siebie wszystko, zresztą tak jak dzisiaj gryzłem ten tor na ile mogłem Chciałbym po prostu zrobić to samo dziś – skwitował.

Początek spotkania pomiędzy H. Skrzydlewska Orłem Łódź, a OrzechowaOsada PSŻ Poznań planowany jest na godzinę 18.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to