Metalkas 2. Ekstraliga - Oliver Berntzon: „Chcemy wygrać każde spotkanie”

Po deszczu zawsze wychodzi słońce. Tak mogą mówić w Łodzi, gdzie na przeszkodzie do rozegrania meczu z Cellfast Wilkami Krosno nie stanął opad deszczu, a co jeszcze ważniejsze dla gospodarzy, starcie zakończyło się ich zwycięstwem. W rozmowie z naszym portalem Oliver Berntzon zdradził co zaważyło o końcowym sukcesie.

O pierwszych czterech spotkaniach w Łódzkim wszyscy chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Dobry nurt drużyna prowadzona przez Macieja Jądera zapoczątkowała w Gdańsku, gdzie udało się jej wygrać z Energą Wybrzeżem Gdańsk. Idąc za ciosem niezwykle zmotywowana kadra H. Skrzydlewska Orła podchodziła do starcia z Cellfast Wilkami Krosno, które mimo braku Dimitriego Berge nadal wydawały się niekwestionowanymi faworytami. Niedyspozycje krajowych seniorów gości, bezlitośnie wykorzystali łodzianie, wychodząc z meczu zwycięsko w stosunku 50:40, a o samej rywalizacji w wywiadzie dla ekstraliga.pl opowiedział najlepszy zawodnik H. Skrzydlewska Orła Łódź, Oliver Berntzon.

Grzegorz Adamczyk (ŻużelNews.pl): W końcu doczekaliście się pierwszej domowej wygranej w sezonie. Jakie są twoje odczucia po tym starciu?

Oliver Berntzon (H. Skrzydlewska Orzeł Łódź): Na pewno świetne, co tu dużo mówić. Na samym początku okoliczności nieco nie były po naszej stronie, na tor spadło sporo deszczu przed pierwszą gonitwą. Na całe szczęście rozpoczęliśmy dobrze i każdy wiedział co ma robić i w jaką stronę iść z ustawieniami. Walczyliśmy ciężko, dobrze startowaliśmy i to dało nam wygraną.

Aura w trakcie całego meczu była swoistą alegorią Waszego sezonu. Rozpoczęliśmy deszczowo, a na koniec wyszło słońce, zupełnie jak z wynikami H. Skrzydlewska Orła Łódź. Pierwsze kolejki były słabe, aż w końcu nadeszły wygrane.

– Zdecydowanie tak, w końcu mamy powody do radości i uśmiechu. Co do samego deszczu przed zawodami, on często powoduje, że gospodarz traci atut swojego toru. Nam się udało trafić od samego początku, a to nas zmotywowało. Wiedzieliśmy, że musimy wygrywać starty i możemy zwyciężyć.

Tor w trakcie zawodów zaskakiwał Was? Deszcz z pewnością nieco zmienił jego charakterystykę.

Nie powiedziałbym, że zaskakiwał. Był wymagający i bardzo mocno się zmieniał z biegu na bieg. Wykonaliśmy kawał dobrej roboty jako zespół. Rozmawialiśmy dużo ze sobą i to bardzo nam pomogło.

Stres Wam towarzyszył w trakcie spotkania? Od samego początku prowadziliście i upragniona domowa wygrana była już bardzo blisko, gdy w pewnym momencie rywal praktycznie Was dogonił.

Bez sensu byłoby w ogóle wyjeżdżać, gdybyśmy się stresowali. Robiliśmy swoje z biegu na bieg i realizowaliśmy skrupulatnie założony plan jaką była wygrana.

W piątek zmierzycie się z Arged Malesą Ostrów w ramach zaległego meczu piątej kolejki. Podtrzymacie dobrą passę?

Oczywiście chcemy wygrać każde spotkanie. Ostatnio świetnie rozpoczęliśmy zawody, co z pewnością będziemy chcieli powtórzyć. To będzie bardzo trudne spotkanie. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby okazać się lepszą drużyną po odjechaniu piętnastu biegów. Wierzymy, że uda nam się wywalczyć dobry rezultat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to