Metalkas 2. Ekstraliga – Orzeł o krok od kolejnej sensacji!

Odrodzenie H. Skrzydlewska Orła Łódź trwa w najlepsze. Podopieczni Macieja Jądera byli tak naprawdę o włos od sprawienia jeszcze większej niespodzianki niż przed tygodniem. Orły prawie upolowały na wyjeździe Ostrowian, typowanych do walki o awans.

Drugie podejście do meczu w Wielkopolsce już przed samym rozpoczęciem wydawało się jeszcze trudniejszym zadaniem dla zawodników H. Skrzydlewska Orła niż przerwana próba sprzed dwóch tygodni, do składu miejscowych powrócił Tobiasz Musielak, a ten jak wiemy na poziomie M2E od lat jest uznanym seniorem, gwarantującym solidną zdobycz punktową. Sama rywalizacja na Stadionie Miejskim w Ostrowie rozpoczęła się od wymiany ciosów z obu stron. 5:1 na otwarcie przywieźli gospodarze za sprawą wspomnianego wcześniej „Toffika” i Chrisa Holdera, na co tym samym odpowiedzieli przyjezdni młodzieżowcy, zostawiając za sobą utalentowanych juniorów spod ręki Mariusza Staszewskiego. W trzeciej gonitwie Ostrowianie wyszli na dwu punktowe prowadzenie, które utrzymywało się przez kolejne cztery wyścigi, które kończyły się podziałami punktów.

Napięcie wcale nie malało, a w drugą połowę spotkania z przytupem weszli podopieczni Macieja Jądera. Łodzianie najpierw wygrali 2:4, a następnie poprawili mocnym ciosem w postaci 1:5 w wykonaniu pary Becker-Basso. Gospodarze zmotywowani wyrównali stan meczu w jedenastym biegu, acz bardzo ważny cios przed nominowanymi gonitwami wykonały łódzkie Orły, wygrywając raz jeszcze 2:4 i podchodząc do kluczowych odsłon z małą przewagą.

Na tablicy wyników praktycznie natychmiast zrobiło się po 42, kiedy to linie mety na 4:2 przecięli Holder z Musielakiem, a o wszystkim miał zdecydować finałowy wyścig. Ten od startu lepiej rozegrali zawodnicy Mariusza Staszewskiego, jadąc po podwójne zwycięstwo od kreski do kreski. Na dystansie Frederika Jakobsena nękał Oliver Berntzon, lecz Szwed musiał zadowolić się jedynką i w końcowym rozrachunku, 11 punktami. Po stronie gospodarzy brylował Gleb Czugunow, autor 14 oczek.

Arged Malesa Ostrów: 47 pkt