Oskar Polis wywiad

Metalkas 2. Ekstraliga – Oskar Polis: „Nie było się nad czym zastanawiać”

Po latach spędzonych w Opolu, Oskar Polis zdecydował się na transfer do wyższej klasy rozgrywkowej, a samo odejście przebiegło w dobrej atmosferze. Jak sam zainteresowany przyznaje, minione okienko transferowe było najwyższym czasem na krok do przodu w sportowej karierze.

Odbudowa na torach dawnej 2. Ligi Żużlowej w przypadku wychowanka Włókniarza Częstochowa przebiegła wręcz podręcznikowo. To w Kolejarzu Opole, Polis wyrósł na prawdziwą gwiazdę rozgrywek i lidera swojej ekipy. Przez lata wywodzący się z Blachowni zawodnik stanowił o sile Kolejarzy z Opola, lecz teraz 27 – latka czekają nowe wyzwania. Starty w Metalkas 2. Ekstralidze od dawna były celem charakternego żużlowca i jak sam zdradza – Wydaję mi się, że już nadszedł taki czas, że chcę spróbować jazdy w wyższej lidze i tego troszkę trudniejszego poziomu. Umowa z H. Skrzydlewska Orłem była bardzo korzystna, więc stwierdziłem, że nie ma się nad czym zastanawiać i w końcu trzeba spróbować, bo jak nie teraz, to kiedy – wyjaśnia w rozmowie z ekstraliga.pl.

Za oknem coraz lepsza pogoda, a co za tym idzie intensyfikacja przygotowań wchodzi na wyższy poziom. Co prawda Łodzianie pierwszy z dwóch obozów przygotowawczych mają już za sobą, ale to nie wszystko co sztab szkoleniowy przygotował dla swoich podopiecznych – Spędziliśmy 5 dni w Łodzi, trenowaliśmy z trenerem, było trochę ju-jitsu, dużo cardio i innych ćwiczeń, także można powiedzieć, że obóz mimo tego, że był krótki, to bardzo intensywny po 3-4 treningi dziennie, więc fajne i na pewno ciężko przepracowane zgrupowanie – rozpoczął – Teraz cała drużyna H. SKRZYDLEWSKA ORŁA będzie miała kilkudniowy obóz motocrossowy w Polsce. Ja również, jeśli pogoda pozwoli, to skupię się dużo na enduro – dodał.

Wychowanek Lwów odniósł się także do słów Krzysztofa Cegielskiego, który bardzo przychylnie wypowiadał się o gwieździe dawnej 2. Ligi Żużlowej i widziałby go w PGE Ekstralidze. Oskar Polis w tej materii zachowuje nieco dystansu – Na pewno miłe i budujące słowa, ale ze swojej strony mogę powiedzieć, że na razie chciałbym robić podobne zdobycze punktowe w METALKAS 2. Ekstralidze, jak robiłem rok temu w 2. Lidze – podsumował.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to