METALKAS 2. Ekstraliga – W Poznaniu wiedzą o co walczą.

Invest House Plus PSŻ Poznań po utrzymaniu się na zapleczu Elity nie wysnuwa górnolotnych planów. Trener Skorpionów jasno mówi co będzie kluczowe – Celem jest utrzymanie – przyznaje Adam Skórnicki.

O pozostaniu na drugim szczeblu rozgrywkowym w Polsce przez Poznaniaków było głośno przez pewien czas, bowiem jeśli spojrzymy w tabele, Skorpiony odnajdziemy na ostatnim miejscu. Ich utrzymanie było możliwe wyłącznie poprzez niespełnienie warunków regulaminowych przez Trans MF Landshut Devils. Włodarze przez długi czas budowali skład z myslą o rywalizacji w Krajowej Lidze Żużlowej przez co w zestawieniu dowodzonym przez Adama Skórnickiego trudno się dopatrywać gwiazd. To nie stanowi jednak dla „Sqóry” problemu – Patrząc na statystyki i na średnie, to być może nie wyglądamy najmocniej, ale drużyna była budowana po to, żeby większość z naszych zawodników mogła poprawić swoje dotychczasowe osiągnięcia. Mamy dwóch Duńczyków. Jeden „nowy-stary”, który już u nas jeździł, czyli Mathias Nielsen. Od tamtej pory znacząco się zmienił. Wtedy był zawodnikiem jeżdżącym widowiskowo, a teraz jest zawodnikiem, który jeździ skutecznie. Dysponuje dużo lepszymi startami, niż 2-3 lata temu, więc myślimy, że duński zaciąg w Poznaniu znów będzie dobrze punktował. Do pomocy Mathiasowi jest Michael Jepsen Jensen, który jako junior rządził i dzielił. Później zaczęły się małe problemy i do dzisiaj nie ustabilizował swojej formy, ale jego możliwości są bardzo duże – przyznał Skórnicki na antenie radia Meteor.

Znany z bardzo dobrego podejścia do młodzieży szkoleniowiec wierzy, że cenne oczka dołożą młodzi – Liczymy, że nasza para juniorów głównie będzie się rozwijać. Nie liczymy, na nie wiadomo jak wielkie dwucyfrowe wyniki z ich strony, w szczególności z początku sezonu, ale zdajemy sobie sprawę, że sezon jest długi i młodzież ma to często do siebie, że wejście w nie potrafi być dla nich dość ciężkie – dodał.

Na swoistą odbudowę pod wodzą zaufanego szkoleniowca wierzy także Mateusz Dul, który zdecydował się na transfer do Poznania. Podobny cel ma Kacper Teska – Chciałbym przede wszystkim zdobywać jak najwięcej punktów i pokazać się z jak najlepszej strony. Przyszły sezon ma być lepszy od poprzedniego – podsumował.

Postaw mi kawę na buycoffee.to