Wielka szansa przed Tomem Brennanem

Metalkas 2. Ekstraliga – Wielka szansa przed Tomem Brennanem.

22- letni Brytyjczyk w nadchodzących rozgrywkach zaplecza PGE Ekstraligi będzie mógł liczyć na sporo jazdy w barwach swojej nowej ekipy – Energi Wybrzeże Gdańsk. Jak sam zainteresowany zdradza – Jeśli będziemy wygrywali, a ja będę odgrywał swoja rolę w drużynie, będę szczęśliwy.

Utalentowany zawodnik rodem ze Swindon w ostatnich latach dał się poznać fanom w Polsce jako bardzo obiecujący jeździec. Brytyjczyk w minionej kampanii co prawda za wiele nie pojeździł w barwach H. Skrzydlewska Orła Łódź, jednak w nowych barwach ma to się zmienić. Brennan w rotacji Eryka Jóźwiaka będzie podstawowym zawodnikiem do lat 24 i jak sam przyznaje – Ogromnie cieszę się, że znalazłem w Polsce klub, który da mi szanse na regularne starty. Zespół jest gotowy. Ja również jestem przygotowany, by być jego częścią – rozpoczął – Jest wiele rzeczy, które chciałbym osiągnąć, ale tak naprawdę nie myślę o określonych celach. Na razie po prostu robię swoje i skupiam się na tym, by robić postępy. Najważniejszy dla mnie będzie wynik zespołów, które będę reprezentował. Jeśli będziemy wygrywali, a ja będę odgrywał swoją rolę w drużynie, będę szczęśliwy. Wiadomo, każdy chce wygrywać, każdy chce zdobywać komplety. Patrzę na sprawę realnie. Mogą pojawić się gorsze dni. Istotne, by wyciągać wnioski, nie narzucać sobie presji. Myślę, że takim punktowym celem jest dziesięć oczek w zawodach. Bez względu na to, czy to będzie Anglia, Szwecja czy Polska. Jeśli będę w stanie zdobywać dziesięć punktów, to będę bardzo szczęśliwy. Ale czasem różne rzeczy mogą się zdarzyć. Czasem może być tak, że mogę mieć najlepsze zawody w swojej karierze, czuć, że ścigam się na sto procent, ale zdobędę siedem punktów. Innym razem możesz zdobyć piętnaście i mieć poczucie, że nie zrobiłeś tak wiele. Wszystko jest tak naprawdę względne. Najważniejsze, bym po każdych zawodach czuł, że zrobiłem wszystko, co mogłem. Wtedy będę zadowolony, bo to da mi poczucie, że ciągle idę do przodu – przyznał na łamach po-bandzie.com.pl

Brytyjczyk opowiedział także nieco o samej atmosferze w drużynie z Gdańska. Na nią zawodnicy mocno pracowali w trakcie obozu przygotowawczego w Cetniewie – Spędzaliśmy sporo czasu ze sobą. Uczestniczyliśmy we wspólnych zajęciach, treningach, które były bardzo urozmaicone. Mieliśmy sporo okazji, by się wzajemnie poznać. Dużo rozmawialiśmy o żużlu, ale też poznawaliśmy się na stopie prywatnej. To ważne, bo w ten sposób budowaliśmy więzi w zespole.  Myślę, że to wszystko będzie procentować w sezonie – podkreślił.

22 – latek dzielił tam pokój z dobrze znanym sobie ze startów w H. Skrzydlewska Orle Łódź, Nielsem-Kristianem Iversenem – Z Nielsem poznaliśmy się dobrze w ubiegłym roku, gdy razem startowaliśmy w łódzkim Orle. Sporo czasu rozmawiałem z Nicolai Klindtem i Krzysztofem Kasprzakiem, którzy też chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami. Bariera językowa blokowała trochę kontakt z Mateuszem, ale „łapaliśmy” się wzrokiem. W porządku są też juniorzy, którzy również starają się uczestniczyć w życiu drużyny. To ważne, bo widać, że wszystkim zależy na tworzeniu dobrej atmosfery – zaznaczył.

Młodzian odniósł się także do swoich startów na początku roku w USA, które jak przyznaje wiele mu dały – Uwielbiam jazdę na motocyklu. Zima to zawsze kilka miesięcy przerwy, dlatego jak pojawiła się propozycja udziału w zawodach w USA, zdecydowałem się skorzystać. Dobrze jest zacząć sezon nie od jakiegoś „ślizgania” się po torze, ale ścigania się w zawodach. To był główny cel tego wyjazdu. Miałem wystartować w dwóch imprezach. Niestety, jeden turniej został odwołany z uwagi na opady deszczu. Zaliczyłem trening w Bakersfield, a potem odjechałem dobre zawody przeciwko reprezentacji USA. Wiadomo, ze był to tylko mecz towarzyski, ale jestem zadowolony ze swojej zdobyczy, 17 punktów. Dla mnie wyjazd na te zawody to był kolejny etap moich przygotowań do sezonu – podsumował.

Gdańszczanie sezon zainaugurują domowym spotkaniem przeciwko Cellfast Wilkom Krosno, którym z pewnością będą chcieli wybić marzenia o trzech punktach zdobytych na wyjeździe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to