Metalkas 2. Ekstraliga – Wiktor Jasiński: „Ostrów jest naprawdę bardzo mocny.”

Arged Malesa Ostrów o PGE Ekstraligę na sezon 2025 powalczy w znacznie odmienionym zestawieniu. Czarnym koniem w talii Mariusza Staszewskiego ma być Wiktor Jasiński, który wierzy w swoją wielką odbudowę.

Wychowanek Stali Gorzów ma za sobą pełny sezon odjechany w roli podstawowego zawodnika swojej macierzystej ekipy. 23 – latek jednak nie może zaliczyć minionej kampanii do najlepszych. W szesnastu meczach wywalczył ledwie 44 „oczka” z 9 bonusami co przełożyło się na odległą 44. średnią na poziomie 1,104 pkt/bieg. Sam zainteresowany odniósł się do swoich rezultatów w rozmowie z ekstraliga.pl – Ubiegły sezon był jakby trochę z problemami, bo w innych ligach szło mi naprawdę bardzo fajnie, tylko w tej PGE Ekstralidze coś mi doskwierało i te punkty nie wpadały tak, jakbym chciał, pomijając oczywiście kilka fajnych meczów. Większość z nich była jednak pod górkę i nie szły mi tak dobrze. Uważam, że stać mnie na wiele więcej i mam nadzieję, że zejście do Metalkas 2. Ekstraligi będzie pozytywnym odnośnikiem do mojej dalszej kariery – przyznał otwarcie nowy nabytek Arged Malesy Ostrów.

23 – latek jednocześnie wierzy, że pomoc Mariusza Staszewskiego znacząco wpłynie na jego postawę na motocyklu. Żużlowiec wyjawił także, że sama obecność trenera w Ostrowie wpłynęła mocno na jego decyzje – Rozważałem oczywiście inne oferty, bo było ich naprawdę sporo. Większość była ze Speedway 2. Ekstraligi, jednak największe przełożenie na moją decyzję co do Ostrowa miało to, że trener jest z Gorzowa i jest bardzo fajnym, otwartym gościem. Liczę na fajną współpracę i myślę, że więzi gorzowskie mogą nas fajnie połączyć – wyjaśnia Wiktor Jasiński.

Ostrowianie po transferze Jakuba Krawczyka w oczach ekspertów nieco stracili, jednak to nadal bardzo mocna ekipa, w której większość zawodników chce powalczyć o powrót do Ekstraligi jak sam wychowanek Stali Gorzów – Ostrów jest naprawdę bardzo mocny i prawie każdy tutaj miał niedawno z PGE Ekstraligą styczność, więc każdy chce tam wrócić. Wygra lepszy, ale myślę, że Ostrów stać na bardzo fajny wynik. Wiadomo też, że sport rządzi się swoimi prawami, szczególnie żużel, więc należy zbierać te punkty aż do finału i tam dopiero pokazać swoją moc – podsumował 23 – letni żużlowiec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to