Wilki Krosno przedstawiły plan sparingowy

Metalkas 2. Ekstraliga – Wilki Krosno przedstawiły plan sparingowy.

Spadkowicz z PGE Ekstraligi przed rozpoczęciem zmagań na jej zapleczu planuje wyjechać na tor w ramach testmeczy aż pięciokrotnie. Jak przyznaje sam Michał Finfa – Zapowiadają się solidne przygotowania przed rozgrywkami. Mamy sporo czasu, pogoda sprzyja, więc postaramy się do tego sezonu przygotować należycie.

W klubie z województwa Podkarpackiego przygotowania do sezonu 2024 traktują bardzo poważnie. Zbudowano zespół, który wymieniany jest w gronie faworytów do walki o awans do PGE Ekstraligi, a jak wiemy włodarzom marzy się bardzo szybki powrót do Elity. Pomóc w odpowiednim rozruchu mają sparingi, a tych Krośnianie zaplanowali całkiem sporo – Możemy już oficjalnie ogłosić nasz kalendarz sparingowy na ten sezon. Zapowiadają się solidne przygotowania przed rozgrywkami. Mamy sporo czasu, pogoda sprzyja, więc postaramy się do tego sezonu przygotować należycie. Na początek czeka nas sparing z jednym z faworytów Krajowej Ligi Żużlowej – GTM Startem Gniezno – rozpoczął Michał Finfa – Kalendarz sparingowy był długo ustalany w związku z tym, że prowadziliśmy rozmowy z zespołami z Krajowej Ligi Żużlowej. Jak wiemy, kalendarz KLŻ powstał niedawno. Po sparingu w Gnieźnie skupimy się na przygotowaniach na naszym torze. Czekają nas spotkania kontrolne z Poznaniem i Rybnikiem – naszymi ligowymi rywalami. Po rywalizacji na własnym torze przyjdzie czas na pojawienie się na torach rywali. 5 kwietnia w piątek udamy się na wyjazd do Rybnika na mecz rewanżowy, a 7 kwietnia mamy w zanadrzu spotkanie rewanżowe w Poznaniu – powiedział na łamach wilkikrosno.pl Dyrektor Sportowy Cellfast Wilków Krosno.

Do spełnienia planów potrzebna jest jednak dobra pogoda, a jak dobrze wiemy przełom marca i kwietnia, a nawet późniejsze tygodnie czwartego miesiąca w roku bywają bardzo kapryśne. To jednak jak przyznaje Finfa nie stanowi żadnego problemu dla Wilków – Mamy w związku z tym na uwadze, że niektóre sparingi ze względu na aurę mogą się nie odbyć. Wówczas będziemy szukać innych dogodnych terminów. Jeśli to by się nie powiodło, w zanadrzu prowadzimy rozmowy z jednym z klubów ekstraligowych, by zmierzyć się z nim bezpośrednio przed spotkaniem w Gdańsku inaugurującym rozgrywki Metalkas 2. Ekstraligi. Będziemy wówczas mogli podszlifować naszą formę w rywalizacji z najlepszymi. Uważam kalendarz sparingów za odpowiedni i taki, który pozwoli naszym zawodnikom należycie przygotować się przed pierwszymi meczami sezonu. Jesteśmy dobrej myśli – podsumowuje Dyrektor Sportowy Krośnian.

Wilki Krosno przed samym sezonem wybiorą się także na zgrupowanie do Debreczyna, gdzie planują ciężko trenować od 6 do 8 marca. Na inauguracje podopieczni Ireneusza Kwiecińskiego udadzą się do Gdańska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to