Witold Skrzydlewski liczy na nowe rozdanie!

METALKAS 2. Ekstraliga – Witold Skrzydlewski liczy na nowe rozdanie.

W łódzkim klubie pamięć o sezonie 2023 na pewno na długo zostanie jako swoista przestroga, bowiem na papierze Orzeł miał bić się o awans, a skończyło się na dramatycznej walce o utrzymanie. Prezes łodzian liczy, że nowo pozyskani zawodnicy mający wiele do udowodnienia pokażą na co ich stać.

Po minionej kampanii w mieście fabrykantów doszło do istnej rewolucji. Drużynę opuściło wielu zawodników na czele z trenerem Markiem Cieślakiem, pozostawiając w tle wiele niespełnionych nadziei fanów jak i samego Prezesa. Przed kolejnym rokiem, włodarz Łodzian obrał zupełnie inny kierunek, jeśli chodzi o dobór drużyny – postawiono na wiele niewiadomych jak chociażby Oskar Polis czy Drew Kemp, ale także na sprawdzonych zawodników jak Oliver Berntzon czy Luke Becker. Jak wspomina sam sponsor łódzkiego żużla na pytanie na co stać jego ekipę – Nie jestem w stanie na to pytanie odpowiedzieć. W zeszłorocznych rozgrywkach mieliśmy jeden z najlepszych składów w lidze, natomiast niemal z niej nie spadliśmy. Wszelkie dywagacje przed sezonem nie mają sensu, bo tak naprawdę wszystko zweryfikuje to – przyznaje w rozmowie z ekstraliga.pl

Skrzydlewski zaznacza również, że nadrzędnym celem jest przejechanie sezonu bez kontuzji, które tak mocno trapiły Łodzian przed rokiem, ale również chce widzieć nieustępliwość w swoich żużlowcach – Najważniejszą sprawą jest to, aby wszyscy z zawodników zdrowo i szczęśliwie odjechali całe rozgrywki. Oczekuję, żeby każdy z zawodników pokazał na torze pazur, żeby nie mieli obaw, jeśli to konieczne pojechać przy bandzie. Spotkałem się już z wieloma opiniami, że posiadamy bardzo słaby skład, natomiast dołożymy wszelkich starań, aby te opinie nie miały odzwierciedlenia w rzeczywistości – wyjaśnia.

Prezes Orła jednocześnie wychwala decyzje o dołączeniu niegdysiejszej 1. Ligi Żużlowej do Ekstraligi Żużlowej – Teraz następuje nowe rozdanie, podlegamy od bieżącego sezonu pod Ekstraligę Żużlową. Bardzo podoba mi się nowa organizacja rozgrywek. Brakowało mi we wcześniejszych latach przejrzystości w podziałach finansowych, natomiast mogę powiedzieć, że aktualnie rozgrywki są zorganizowane w sposób jasny i klarowny i uważam, że nie tylko ja mogę się pod tymi słowami podpisać – kwituje Skrzydlewski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to