Witold Skrzydlewski: "Nasz zespół stać na bardzo wiele"

Metalkas 2. Ekstraliga – Witold Skrzydlewski: „Nasz zespół stać na bardzo wiele”

Co do łódzkiej ekipy fani mają mieszane zdanie. Na papierze zespół nie wygląda idealnie, aczkolwiek wiemy, że czarny sport bywa nieprzewidywalny, a dobry wynik sportowy H. Skrzydlewska Orła Łódź byłby świetną historią. Prezes Skrzydlewski po cichu liczy na niespodziankę ze strony swoich chłopców.

Łodzianie w nadchodzących rozgrywkach Metalkas 2. Ekstraligi w przeciwieństwie do minionego roku nie są wymieniani w gronie potencjalnych faworytów. Zespół zebrany przez Witolda Skrzydlewskiego oparty jest na wielkiej waleczności i ambicjach, których zabrakło przed rokiem. Jak sam włodarz opowiada w rozmowie z ekstraliga.pl patrząc na minione lata, lepiej wiodło się jego ekipie, kiedy występowała w roli under-doga – Według mnie nasz zespół stać na bardzo wiele. Gdyby cofnąć się do czasów, w których awansowaliśmy do najwyższej klasy rozgrywkowej, to nie mieliśmy bardzo mocnego zespołu. Kiedy nasz zespół był na papierze silny – to jechaliśmy baraże o utrzymanie z drużyną z Poznania – przyznaje biznesmen.

Prezes Orła jednocześnie podkreśla, że celem w każdym spotkaniu będzie zwycięstwo, a potencjalny awans byłby ukoronowaniem starań, jednak nikt w Łodzi nie podejmie rękawicy nie mając odpowiedniego budżetu na to – Z pewnością chcielibyśmy awansować do PGE Ekstraligi, ale żeby tak się stało muszą nam na to pozwolić finanse. W pierwszej kolejności musimy sportowo awansować, a następnie oszacować, czy poradzimy sobie finansowo, bo nie chcielibyśmy po awansie do PGE Ekstraligi być chłopcem do bicia tylko zadomowić się tam na dłużej, ale do tego jeszcze bardzo daleka droga. Przed dekadą nie chcieliśmy awansować, bo zdawałem sobie sprawę z tego, że stadion wymaga bardzo wielu przeróbek, które kosztują mnóstwo pieniędzy – skomentował.

Sternik Łodzian odniósł się także do samej kadry swojego zespołu. Na ten moment żadnych ruchów nie możemy się spodziewać – Na chwilę obecną w grę nie wchodzi wypożyczenie jednego z seniorów, a po trzech pierwszych kolejkach Metalkas 2. Ekstraligi podejmiemy decyzję odnośnie ewentualnego wzmocnienia składu. W sporcie żużlowym jest wielu zawodników, którzy chcieliby, żeby w zespole było tyle samo osób, ile miejsc w składzie. Niezależnie od tego czy zrobią dobry wynik, czy ledwie uciułają dwa punkty w meczu skasują pieniądze i będą mieli za co żyć. Jestem za tym, by ci zawodnicy walczyli o swoje miejsce. W zeszłym roku mieliśmy tylu zawodników, ile miejsc w składzie i miała być dobra atmosfera, co okazało się jedynie wyświechtanym sloganem. Żużel jest sportem indywidualnym, w którym liczy się indywidualny wynik zawodnika chcącego zarobić pieniądze. Chciałem mieć jeszcze jednego silnego obcokrajowca, ale mamy dodatkowego zawodnika U24 i na pewno nikt nie będzie miał pewnego miejsca w składzie, bo z doświadczenia wiem, że ci którzy jeżdżą słabo zazwyczaj mają wiele wymówek – podsumowuje Witold Skrzydlewski.

Postaw mi kawę na buycoffee.to