Artem Łaguta

PGE Ekstraliga – Artem Łaguta: „Myślę, że jestem na dobrej drodze”

Betard Sparta Wrocław rozpoczyna sezon od wygranej na własnym obiekcie z NovyHotel Falubazem Zielona Góra. Kluczową rolę w wiktorii odegrał wspomniany wcześniej Mistrz Świata z roku 2021. Rosjanin z Polskim obywatelstwem wywalczył 14 punktów!

Mecz inaugurujący rozgrywki ligowe na Stadionie Olimpijskim do najłatwiejszych dla miejscowych nie należał. Waleczny beniaminek pokazał charakter, a dodatkowo Spartanie musieli sobie radzić ze słabszą dyspozycją Macieja Janowskiego czy Taia Woffindena. W rozmowie z klubowymi mediami Artem Łaguta zwraca uwagę – Ja od samego początku podchodziłem do tego spotkania z myślą, że będzie tu bardzo trudno. Po Falubazie było widać, że są silną drużyną, zresztą w PGE Ekstralidze słabych ekip nie ma. Było naprawdę ciężko, ale dla widowiska to była super sprawa – ocenia żużlowiec.

Młodszy z braci Łagutów odniósł się także do swojej dyspozycji, która stała na najwyższym światowym poziomie – Jestem bardzo zadowolony, pierwszy raz w swojej karierze w pięciu startach zrobiłem czternaście punktów we Wrocławiu. Myślę, że jestem na dobrej drodze – rozpoczął – Jednak to nie ja zawsze muszę dobrze jeździć. To cała drużyna musi punktować – skwitował.

Lider Wrocławian zapytany został także o najbliższy mecz, na który Betard Sparta wybierze się pod Jasną Górę – Tor w Częstochowie bardzo mi pasuje i bardzo go lubię. Zawsze dobrze mi tam szło, także będziemy się starali powalczyć z Włókniarzem – podsumował.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to