Bartosz Bańbor: "Przygotowania do następnego sezonu już się rozpoczęły"

PGE Ekstraliga – Bartosz Bańbor: „Przygotowania do następnego sezonu już się rozpoczęły.”

Nominowany w kategorii niespodzianka sezonu na Gali PGE Ekstraligi, Bartosz Bańbor stąpa twardo po ziemi i kroczy krok po kroku do swojego celu. Młodzieżowiec Platinum Motoru Lublin podsumował miniony sezon.

Za 16-latkiem podczas tegorocznej kampanii debiut na torach PGE Ekstraligi. Ten wypadł wprost rewelacyjnie. Junior Koziołków pokazał nie raz swoja ambicje i determinacje, a wszystko to okrasiły trzy wygrane biegi, a także średnia na poziomie 0,951 pkt/bieg, która okazała się lepsza od bardziej doświadczonego Kacpra Grzelaka.

Sam Bańbor w rozmowie dla speedwayekstraliga.pl podkreślił – Jestem bardzo zadowolony z minionego sezonu, tak jak i z tego, co udało mi się osiągnąć. Zdobyłem cenne punkty i wygrałem kilka turniejów. Najważniejsze jednak, że zakończyłem go bez żadnych kontuzji. Jest kilka takich osiągnięć [które zapadły w pamięć dop. Red.]. Z takich osobistych, to zdecydowanie V-ce Mistrzostwo Polski Juniorów. Dobrze wspominam również turniej MMPPK oraz zdobycie wraz z drużyną złotego medalu DMP – powiedział junior Platinum Motoru Lublin.

Młodzieżowiec został zapytany o to na kogo może liczyć podczas meczy. Jak wiemy dużą rolę odgrywa w teamie Bartosza, były żużlowiec Dawid Lampart – Poza Dawidem, podczas każdych zawodów zawsze był ze mną mój mechanik „Waldi”. Często mogłem liczyć też na wsparcie starszego brata i taty. Oprócz nich bardzo duże wsparcie mam w rodzinie, dziewczynie i przyjaciołach – zaznaczył.

16 – latek w rozmowie podkreślił także bardzo dobry wpływ akrobatyki i judo na jego przygotowania do sezonu – Wróciłem do regularnego trenowania judo. Planuję też zainwestować w sprzęt. W dalszym ciągu będę również współpracował z Norikiem Koczarianem. Można więc powiedzieć, że przygotowania do następnego sezonu już się rozpoczęły.  Jestem bardziej rozciągnięty, silniejszy oraz utrzymuję dobrą kondycję fizyczną. Judo uczy również umiejętności bezpiecznego upadania, która bardzo przydaje się podczas zawodów – zakończył Bartosz Bańbor.

Postaw mi kawę na buycoffee.to