PGE Ekstraliga – Co sądzi o owalu Motoru Lublin Wiktor Przyjemski? „Tor podpasował mi od razu”.

Wychowanek Abramczyk Polonii Bydgoszcz po sezonie 2023 zdecydował się na przenosiny do najwyższej klasy rozgrywkowej. Zadebiutuje w niej w barwach aktualnych Mistrzów Polski – Platinum Motoru Lublin. Jak sam zainteresowany podkreśla, jego nowy domowy tor od razu przypadł mu do gustu.

Rozwój jaki notował od samego początku Wiktor Przyjemski był niezwykle radosnym widokiem dla fanów Bydgoskiej Polonii. Mieli oni swój nieoszlifowany jeszcze diament. Jednak po niespełna trzech latach występów w macierzystym klubie, junior zdecydował się na przenosiny do PGE Ekstraligi, gdzie chce wykonać kolejny krok do przodu w rozwoju. Jak zdradza sam zainteresowany, wpływ na obrany kierunek miały gościnne występy w ramach DMPJ dla Motoru Lublin – Kiedyś miałem już okazję występować w barwach PLATINUM MOTORU Lublin w DMPJ przed dwoma laty, więc miałem okazję podejrzeć od środka. Miałem możliwość poznać młodszych zawodników, jak na przykład Mateusza Cierniaka, trenera Macieja Kuciapę czy prezesa Jakuba Kępę, więc widziałem, jak wszystko tam mniej więcej funkcjonuje. Miałem też okazję w zeszłym sezonie jeździć w CANAL+ Online IMP, byliśmy też na zgrupowaniu. Mamy na prawdę niezły kontakt i wszystko zmierza w dobrą stronę. Przede wszystkim mogę już w tym momencie liczyć na ich pomoc. Kolejną okazją do lepszego poznania się z klubem było zakończenie sezonu w Lublinie połączone z moją prezentacją. Bardzo podobało mi się to wydarzenie i jestem pełen nadziei, że wszystko będzie w porządku – wyjaśnił w rozmowie dla ekstraliga.pl

Wychowanek Polonii podsumował także swój czas w Kujawsko-Pomorskim, o którym mówi w samych superlatywach – za mną trzy lata spędzone w macierzystym klubie. Co prawda nie były to pełne trzy lata w lidze, ale był to dla mnie bardzo ważny czas, który zostanie w mojej pamięci. W zasadzie od małego byłem w tym klubie, ponieważ zaczynałem w BTŻ Bydgoszcz w miniżużlu, gdzie osiągałem pierwsze sukcesy. Następnie w klasie 250cc, a potem dorosłym żużlu, więc mam z tego okresu masę wspomnień. Sezony w METALKAS 2. Ekstralidze wykorzystałem maksymalnie i jestem z nich bardzo zadowolony. Uważam, że nie mogło być lepiej i mam z tego satysfakcję. Mam za sobą świetny czas, który był udany zarówno dla mnie, jak i kibiców. Szkoda, że nie udało się awansować do PGE Ekstraligi, ale mam nadzieję, że w końcu światełko dla Abramczyk Polonii Bydgoszcz się zaświeci i pojawi się szansa awansu ligę wyżej. Podsumowując, za mną świetne lata spędzone w Bydgoszczy, którzy nigdy nie zapomnę, tak samo jak wspaniałych ludzi dookoła jak i sponsorów z tego miasta. Przede mną nowe wyzwania związane z jazdą w Platinum Motorze Lublin. Myślę, że to odpowiedni czas na zmianę klubu i chcę go również maksymalnie wykorzystać – dodał.

Przyjemski spytany o to, czy owal przy Alejach Zygmuntowskich będzie jego sprzymierzeńcem odparł pewnie – Od moich pierwszych zawodów na tym torze w klasie 250cc czułem się tam dobrze. Wygrałem tam pierwsze zawody w Pucharze Ekstraligi. Tor podpasował mi od razu i tak samo było później w innych zawodach młodzieżowych w dorosłym żużlu, jak na przykład w DMPJ. Zawsze miałem patent na lubelski tor i ta kwestia wpłynęła na mój wybór – podsumował.

Na pierwszy występ utalentowanego juniora, na domowym torze fani Lubelskiej ekipy będą musieli poczekać do drugiej kolejki, bowiem na inauguracje ich ulubieńcy zmierzą się w wyjazdowym meczu przeciwko ZOOleszcz GKM-owi Grudziądz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to