PGE Ekstraliga – Dominik Kubera na torze?

We wtorek jeden z najbardziej utalentowanych polskich żużlowców był widziany na torze, podobnie sprawa miała się w czwartek. Czy to oznacza powrót do wyjściowego składu Platinum Motoru Lublin?

Obecni Mistrzowie Polski od sześciu tygodniu rywalizują w najlepszej żużlowej lidze świata bez jednego z podstawowych seniorów. Mowa oczywiście o Dominku Kuberze, który to nabawił się urazu podczas kwalifikacji do Speedway Grand Prix w Warszawie. Złamał on na skutek upadku kreg TH12, przez co konieczna była operacja. Sam proces powrotu do zdrowia przebiega jednak znacząco lepiej niż przewidywano, a nie wykluczony jest powrót już na piątkowe spotkanie przeciwko ebut.pl Stali Gorzów. Na to pytanie odpowiedział na łamach WP SportoweFakty, Jacek Ziółkowski.

„Dominik miał trenować w Lublinie już we wtorek i całkiem możliwe, że zjawi się także w czwartek na treningu całego zespołu. Do sprawy podchodzimy bardzo spokojnie, a ostateczna decyzja będzie należeć do zawodnika i lekarzy.”

Nawet gdyby Kuberze zalecono jeszcze trochę odpoczynku, jest to wyśmienita wiadomość dla Lublinian. Sztab szkoleniowy, bowiem będzie mógł liczyć na swój najmocniejszy skład w kluczowej fazie sezonu. Runda zasadnicza niebawem dobiegnie końca, a zacznie się najciekawszy okres – playoffy. W nich do walki o złoto klaruje się, bowiem arcytrudny rywal – Betard Sparta Wrocław.

Postaw mi kawę na buycoffee.to