Maksym Drabik_ „Starałem się dbać o każdy aspekt”

PGE Ekstraliga – Drabik: „Starałem się dbać o każdy aspekt.”

Za Maksymem Drabikiem i jego Tauron Włókniarzem Częstochowa sezon zakończony na czwartej lokacie. Lwy okazały się słabsze od For Nature Solutions KS Apatora Toruń, jednak jak sam zawodnik przyznaje, drużyna ma już plany i cele na kolejny sezon.

Transfer, o który włodarze Częstochowskiego Włókniarza zabiegali od dawna stał się faktem dopiero w 2023 roku. Maksym Drabik wrócił do macierzy, co jednak wiązało się z odejściem Sławomira Drabika. O konflikcie ojca z synem wiadomo było już od dawna, jednak drogi obu Panów rozeszły się w tamtym momencie definitywnie. To w żaden sposób nie wpłynęło na postawę młodego zawodnika. Ten zdołał poprawić swoje wyniki sprzed roku poprawiając średnią z 1,752 pkt/bieg na 1,84. W rozmowie z klubowymi mediami Maksym zdradził – Starałem się dbać o każdy aspekt sezonu. Trudno też oceniać mi samego siebie, uzyskać dokładne czynniki czy sytuacje, które wpłynęły na niepowodzenia w bieżącym roku. Wraz z moim zespołem sukcesywnie będziemy podejmować decyzje, które mają w założeniu sprawić, że będzie mniej przegranych biegów oraz błędów poczynionych na wielu warstwach sezonu. Posiadamy koncepcję najbliższych miesięcy. Miejmy nadzieję, że wszystko ułoży się zgodnie z zamiarami i większość naszych działań przyniesie wymierne korzyści – zaznaczył.

25 – latek ocenił także odmieniony skład Włókniarza na kolejny sezon i opowiedział o jego celach – Wszyscy w większym bądź mniejszym stopniu jesteśmy indywidualistami. Oczywiście, zmierzamy do tego samego celu, lecz każdy z zawodników własną drogą. Zawodnicy w naszej drużynie są bardzo zmotywowani i posiadamy określone zamiary na zbliżający się sezon. Nie mogę dawać gwarancji na to, co przyniosą podjęte decyzje. Wszystko ułożą pierwsze tygodnie nowego sezonu. Na tę chwilę pozostaje nam oczekiwać i w trakcie przygotowań reagować, wyjaśniać oraz realizować przyjęte strategie i plany – dodał.

Drabik spytany o występy za granicą odparł krótko – Aktualnie staram się przywiązywać wartość do funkcjonowania mojego warsztatu – motocykli. Zależy mi również na poprawianiu swojej techniki jazdy oraz poszerzaniu wiedzy, którą zdobywam na torze. To stanowi dla mnie priorytet – podsumował zawodnik Tauron Włókniarza Częstochowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to