Falubaz otrzyma zmodernizowany stadion

PGE Ekstraliga - Falubaz otrzyma zmodernizowany stadion!

Awans do najlepszej żużlowej ligi świata wymaga sporych kosztów związanych z inwestycjami na stadionie, aby ten spełniał określone warunki. Nie uniknie tego wracający do Elity Falubaz, który do niedawna był niepewny przyszłości swojego obiektu.

Przed tegorocznymi rozgrywkami Cellfast Wilki Krosno po historycznym awansie musiały dokonać szeregu modernizacji. Poczynając od trybun, a kończąc na rozbudowie parku maszyn. Speedway Ekstraliga co roku stawia na coraz większy profesjonalizm, a także jeszcze lepszą jakość transmisji.

Enea Falubaz po wywalczeniu upragnionej promocji do wyższej klasy rozgrywkowej zdawał sobie sprawę z konieczności sporej ilości inwestycji na stadionie przy W69. Przez długi czas nie było to pewne, jednak Prezydent Miasta – Janusz Kubicki za pośrednictwem X dawnego Twittera przekazał szczęśliwą nowinę dla fanów Myszek Miki.

Jest decyzja – przebudowa stadionu żużlowego (park maszyn) zostanie zrealizowany. Koszt ponad 6,5 mln zł – napisał polityk z Winnego Grodu.

Sama inwestycja tyczyć się będzie parku maszyn, który wymaga gruntownej przebudowy, a dokładniej jego powiększenia na potrzeby ligi, w której Gryzonie będą startować. Zajmie on miejsce aktualnego sektora gości, który przesunięty zostanie w kierunku drugiego łuku. Ponadto nikt w Lubuskim nie chce powtórzyć incydentów z lat minionych u beniaminków, które toczyły walkę z czasem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to