Gorąca atmosfera w Krośnie

PGE Ekstraliga – Gorąco w Krośnie.

Tor Wilków Krosno w tym roku aż nadto był na ustach wszystkich zarówno ekspertów, sędziów czy też kibiców. Oliwy do ognia dolał swoją wypowiedzią Grzegorz Węglarz, który bardzo szybko wycofał się z niej. W obronie swojego toromistrza stanął Prezes Leśniak.

Nawierzchnia obiektu przy ulicy Legionów przysporzyła gospodarzom sporo problemów. Rozpoczęło się od narzekań innych klubów, aż w końcu doszło do przerwania meczu, a w konsekwencji zawieszeń dla osób odpowiedzialnych za przygotowanie toru. Jednak to nie był koniec kontrowersji na Krośnieńskim owalu. Do największych doszło podczas 3. Finału Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski. Właśnie wtedy dwukrotnie, dzień po dniu nie udało się rozegrać zawodów, a nikt do dzisiaj nie chce wziąć odpowiedzialności za taki stan rzeczy.

Dla „Tygodnika Żużlowego” otworzył się nieco Grzegorz Węglarz. Toromistrz Wilków jasno i konkretnie potwierdził, że nie brał udziału w procesie przygotowania toru – Po pierwsze, że zarządzała tym wszystkim osoba niekompetentna i mówię o tym wprost. Taka osoba zarządzała pracami na krośnieńskim torze od czwartku poprzedzającego turniej. Nie chcieli ze mną współpracować, a potem samodzielnie i na własną rękę wykonywali prace na torze w Krośnie. Ja zostawiłem to wszystko i oni od piątku sami robili co chcieli. Ja za to nie odpowiadam, ja się pod tym nie podpisuję i bardzo proszę wszystkich, żeby mnie w to nie mieszali i nie równali z błotem – rzekł Węglarz.

Z tej wypowiedzi możemy jasno stwierdzić, że odpowiedzialnymi za stan rzeczy są przewodniczący jury i komisarz toru, czyli odpowiednio Zbigniew Fiałkowski i Krzysztof Okupski. Jednak PZM i GKSŻ milczy w tej sprawie.

Sama wypowiedź Węglarza szybko doczekała się sprostowania medialnego napisanego przez jego samego, w którym niejako zaprzecza swoim wcześniejszym słowom i mówi, że brał udział w pracach torowych, a wcześniejsze twierdzenia padły pod wpływem emocji.

„W związku z opublikowanym wczoraj wywiadem z moją osobą w Tygodniku Żużlowym a dotyczącym turnieju IMP w Krośnie pragnę wyrazić stanowisko wobec przytaczanych medialnych doniesień. Wypowiedzi do Tygodnika Żużlowego udzieliłem pod wpływem wielkich emocji, nad którymi nie zapanowałem. Nie było moim zamiarem obrażenie kogokolwiek ani stwierdzenie, że winnym zamieszania jest ktokolwiek z ramienia delegatów. Przepraszam przewodniczącego jury i wszystkie osoby, które mogły poczuć się dotknięte moją wypowiedzią. Moja wypowiedź jakoby “zarządzała tym wszystkim osoba niekompetentna” jest niewłaściwa i nie na miejscu. Członkowie jury zawodów dołożyli wszelkich starań, aby zawody w Krośnie się odbyły i były przeprowadzone w jak najlepszych warunkach. Wyłącznie taka była wola wszystkich stron. Jeszcze raz najmocniej przepraszam za swoją wypowiedź i powstałe zamieszanie.

Grzegorz Węglarz
Toromistrz 3 rundy IMP w Krośnie”

W obronie swojego pracownika stanął Grzegorz Leśniak. Prezes Wilków w rozmowie dla WP Sportowe Fakty podkreślał jak dużą rolę przyjście doświadczonego toromistrza odegrało – Dużo zmieniło przyjście do naszego klubu Grzegorza Węglarza. To osoba z dużym doświadczeniem. Bardzo nam kogoś takiego brakowało. Dołączył w połowie maja i od tamtej pory tor na nasze mecze zawsze był odbierany na cztery godziny przed rozpoczęciem spotkania, czyli był regulaminowy w odpowiednim czasie. Bardzo płynnie odbyły się również wszystkie mecze U24 Ekstraligi i inne turnieje młodzieżowe. Efekty pracy nowego toromistrza są zatem widoczne gołym okiem. Wierzę, że za rok temat toru w Krośnie nie będzie zajmować aż tyle miejsca w transmisjach telewizyjnych. Oczywiście jesteśmy świadomi, że nasz tor lubi być wymagający po opadach, analizujemy tę sytuację i ciągle pracujemy by było lepiej – sprecyzował włodarz krośnieńskiego klubu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to