Grzegorz Walasek w sztabie szkoleniowym Falubazu Zielona Góra

PGE Ekstraliga – Grzegorz Walasek w sztabie szkoleniowym Falubazu!

Enea Falubaz Zielona Góra nie przestaje zaskakiwać. Beniaminek rozgrywek PGE Ekstraligi do grona trenerskiego na przyszły sezon dołączył wciąż aktywnego zawodnika!

Mowa oczywiście o wychowanku Falubazu Zielona Góra, Grzegorzu Walasku, który w tegorocznej kampanii połączy dwie rolę. Pierwszą nadrzędną będzie oczywiście jazda w INNPRO ROW Rybnik, gdzie razem z Jakubem Jamrogiem stworzy formacje krajową. Drugim zajęciem dla doświadczonego żużlowca, będzie opieka nad najmłodszymi adeptami żużlowymi Enea Falubazu Zielona Góra.

Fakt ten mógł się stać przede wszystkim temu, że projekt obywatelski zgłoszony przez klub (budowa mini toru) przeszedł niczym burza za pomocą fanów. Wojciech Domagała jednocześnie tłumaczy, że powierzenie wychowankom klubu jego rozwoju spłaca się idealnie – Od roku w sztabie szkoleniowym jest Piotr Protasiewicz, którego obecność, wsparcie z pewnością wpłynęły na doskonałą atmosferę w drużynie. Ten pomysł się sprawdził, dlatego teraz pozyskujemy do współpracy kolejnego znakomitego wychowanka naszego klubu. Grzegorz będzie odpowiadał za postępy w szkoleniu adeptów. Wierzę, że jego doświadczenie i wiedza zostaną w odpowiedni sposób przekazane naszym młodym zawodnikom, którzy będą potrafili wykorzystać to na torze – mówi dla zuzel.falubaz.com Prezes Falubazu.

O samej inicjatywie z wykorzystaniem Walaska wypowiedział się dyrektor sportowy zielonogórzan, Piotr Protasiewicz – Cieszę się, że Grzegorz do nas dołącza. To świetny żużlowiec z wieloma sukcesami na koncie, dlatego liczymy, że jego nazwisko przyciągnie do szkółki nowych adeptów. Ale najważniejsze jest to, że Grzegorz przekaże w szkółce cenną wiedzę szkoleniową, co wpłynie na poziom naszych wychowanków, z których będziemy dumni – chwali swojego byłego kolegę z toru „PePe”.

Sam zainteresowany również nie omieszkał zabrać głosu – Zaangażowałem się w pomoc w klubie z Zielonej Góry i sam jestem ciekawy, jak mi to wyjdzie. Od marca będę pracował z najmłodszymi

Postaw mi kawę na buycoffee.to