Chris Holder

PGE Ekstraliga – Holder: „Gdyby miało to być nadal Leszno, będzie świetnie”

Chris Holder wrócił w kluczowym dla Leszczyńskich Byków momencie, może nie dorzucił kompletu punktów, lecz jego walka na torze przyczyniła się do tego, że już za kilkadziesiąt godzin wraz z drużyną rozpocznie zmagania w fazie play-off.

Sezon 2023 dla FOGO Unii to istny rollercoaster. Niezły początek i przewaga nad strefą spadkową, jednak od meczu z ZOOleszcz GKM-em Grudziądz pech na stałe przyczepił się do ekipy Piotra Barona. Najpierw poważna kontuzja Chrisa Holdera, następnie Grzegorza Zengoty, Nazara Parnickiego czy choćby kapitana Janusza Kołodzieja. Mimo takich kłód pod nogi, Byki pokazały charakter i poza utrzymaniem mają szansę namieszać w fazie play-off. W wywiadzie dla WP Sportowe Fakty, Chris Holder zdradza jak się czuje po upadku.

„Oceniłbym je [zdrowie dop. Red.] tak na 80 proc. Potrzebuję nieco czasu, by wrócić do maksymalnej formy, ale jest na tyle dobrze, że mogę wsiąść na motocykl i jeździć. Ten wypadek był straszny, późniejsza operacja i to wszystko, co się wydarzyło. Dobrze, że mam to za sobą. żużel ciągle sprawia mi radość. Gdyby ten ostatni wypadek, to była kwestia jakiegoś mojego błędu, gdybym sam był winien, to pytałbym siebie: “co ja wyprawiam?”. W zeszłym roku też miałem upadek, gdzie oberwały moje plecy. Sam upadek nie wyglądał źle, ale zostałem trafiony przez rywala. Teraz znów wjechał we mnie inny zawodnik. To nie była moja wina. To wszystko sprawia, że wciąż mam ogromną motywację do jazdy. Chcę osiągać dobre wyniki. Mam tylko 35 lat, więc jak na żużel, nie jestem stary. Przede mną jeszcze wiele lat ścigania.”

Były Mistrz Świata zdradził także, że bardzo by chciał pozostać na kolejny rok w Lesznie, aby pokazać kibicom swoją prawdziwą dyspozycje.

„Nie wiem na 100 proc., ale chciałbym zostać w Lesznie. W tym roku nie miałem okazji do jazdy we wszystkich meczach z powodu kontuzji. Dlatego chciałbym dostać jeszcze jedną szansę. Jednak to działacze muszą podjąć decyzję, w jaką stronę chcą podążać. Na pewno czuję się na siłach, aby dalej rywalizować w PGE Ekstralidze. Gdyby miało to być nadal Leszno, będzie świetnie. Czekają nas rozmowy na ten temat.”

Kangur otworzył się także na temat odejścia z Torunia. Jak sam przyznał, zrobił to za późno, a zmiana otoczenia wyszła mu na dobre. Tak samo zresztą jak Jack’owi.

„Gdy patrzę na to wstecz, to mają rację i powinienem był odejść wcześniej. Gdy jednak byłem w Apatorze, to patrzyłem na to inaczej. To jest bardzo dobrze zorganizowany klub, miałem wszystkich mechaników z Torunia i wszystko działało, jak należy. W pewnym momencie Toruń był dla mnie niczym dom. Byłem młodym człowiekiem i znalazłem ostoję w tym mieście. Samo myślenie o tym, że mógłbym zakładać kevlar innego zespołu było dla mnie dziwne. Gdy w końcu nadszedł okres zmiany i przeniosłem się do Ostrowa, to dotarło do mnie, że mogę żyć bez Torunia. Nie było tak źle, jak przez lata o tym myślałem. Może w Toruniu mieliśmy zbyt komfortowe warunki? Czasem lepiej przenieść się do nowego miejsca, którego nie znasz, gdzie wszystko musisz budować od zera. Gdy zostaniesz za długo w jednym środowisku, to robisz się trochę leniwy. Z perspektywy czasu muszę przyznać, że czas spędzony w Toruniu był świetny. Czułem się tam niesamowicie. To dobry klub ze świetnym stadionem i ciężko było mi powiedzieć: “czas odejść”.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to