Jak to z tą młodzieżą Włókniarza Częstochowa

PGE Ekstraliga - Jak to z tą młodzieżą Włókniarza Częstochowa?

Rok 2023 w wykonaniu formacji młodzieżowej Włókniarza Częstochowa był daleki od ideału zarówno w rozgrywkach ligowych jak i zawodach młodzieżowych. Michał Świącik poczynił kroki mające odmienić tą sytuację.

Powiedzieć, że jestem niezadowolony, to mało powiedziane. To jak drużyna juniorska została poprowadzona w Pardubicach, czy w Zielonej Górze. […] Nie wejść do finału, to trzeba było się postarać, ale stało się. Odpadli, nie wracajmy do tego. Trzeba wyciągnąć wnioski, bo to, że z takimi zawodnikami nie udało się awansować do finału, to jest to kabaret – tak mówił w rozmowie z TV Orion włodarz Lwów o wynikach swoich młodych zawodników w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Sternik Włókniarza podkreślał konieczność zmian, do których zresztą już jakiś czas temu doszło.

O talenty w Częstochowie zadba Sebastian Ułamek, który sam jako żużlowiec był niezwykle ceniony za swoją technikę użytkową. W przyszłym sezonie skupi się już w stu procentach na pracy z młodzieżą, a na efekty jak sam włodarz twierdzi czekać nie będziemy musieli długo – Praca idzie doskonale, zweryfikować to może też opinia młodych zawodników, którzy przychodzą i mówią, że nie spodziewali się, że tyle wiedzy i tajników jest jeszcze do poznania i że wiele Sebastianowi zawdzięczają. A Sebastian był pracoholikiem, który zwracał uwagę na każdy aspekt jazdy i teraz to przekazuje młodym, a także mocno tym żyje – dodał działacz.

W klubie wierzą, że fatalne wynik z roku 2023 już się nie powtórzą – Jesteśmy przekonani, że doświadczenie, które przez lata startów zdobył Ułamek oraz jego osiągnięcia sportowe wpłyną pozytywnie na rozwój naszej szerokiej formacji adeptów i młodzieżowców oraz osiągane przez nich wyniki na torze – podkreślono w komunikacie witającym Ułamka w roli trenera młodzieży.

Postaw mi kawę na buycoffee.to