PGE Ekstraliga – Jarosław Hampel: „Zrobię wszystko, aby notować dwucyfrówki.”

W tegorocznym okienku transferowym złoty medalista DMP 2023, Jarosław Hampel zamienił Platinum Motor Lublin na Enea Falubaz Zielona Góra. „Mały” przyznaje, że zrobi wszystko, aby jak najlepiej spisywać się w starych-nowych barwach.

Urodzony w Łodzi zawodnik już przed laty miał okazje startować z Myszką Miki na kevlarze. W latach 2013-17 będąc filarem Zielonogórzan, a w najlepszym sezonie notując ponad 2,5 pkt/bieg. Wicemistrz Świata z 2013 roku podkreślił w audycji Radia Zielona Góra, że dużą rolę w sukcesie odegra tor przy W69, który mu bardzo dobrze leży – Pamiętam, że zawsze notowałem na nim dobre występy. Umiem czytać jego ścieżki i potrafię się na nim rozpędzić. Zrobię wszystko, aby notować dwucyfrówki. Mam nadzieję, że ten tor będzie mi sprzyjał – zaznaczył.

Hampel mimo upływu lat nadal prezentuje bardzo dobrą formę. 41- latek po załamaniu dyspozycji przed dwoma sezonami nawiązał do swoich najlepszych lat, szczególnie podczas tegorocznych play-offów. To właśnie kapitan Motoru notował najlepsze spośród drużyny wyniki i walnie przyczynił się do obrony złota. Mimo to zabrakło dla niego miejsca, bowiem Dominik Kubera skończył wiek juniora, a włodarze nie chcieli rezygnować z bardzo skutecznego duet Fredrik Lindgren-Jack Holder. Teraz Hampla czekają nowe wyzwania w ekipie beniaminka PGE Ekstraligi. Jak sam przyznaje, wcale nie muszą walczyć o utrzymanie, a on sam zrobi wszystko, aby dokładać jak najwięcej punktów na konto drużyny – Mówienie, że będziemy walczyć o utrzymanie, to jest wyłącznie teoria – skwitował.

Zielonogórzanie na inauguracje najlepszej żużlowej ligi świata zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu z Betard Spartą Wrocław.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to