Jason Doyle ze sporym wyróżnieniem w nowej ekipie

PGE Ekstraliga – Jason Doyle ze sporym wyróżnieniem w nowej ekipie: „To zaszczyt”

Mistrz Świata z roku 2017 został obdarzony wielkim kredytem zaufania w swojej nowej drużynie. Zawodnicy ZOOleszcz GKM Grudziądz zgodnie wybrali 38 – latka kapitanem „Gołębi” w sezonie 2024!

Grudziądzanie miniony tydzień tzn. 19-26 lutego spędzili na przedsezonowym zgrupowaniu w hiszpańskim Lloret de Mar. Drużyna podczas obozu skupiła się na treningach rowerowych i ogólnorozwojowych pod okiem Roberta Kościechy. Nie zabrakło także elementów integracji jak i rozmów o sezonie 2024. Jednym z tematów była oczywiście rola kapitana i tu zgodnie cała kadra GKM-u wskazała na Jasona Doyle, dla którego to będzie to swoisty debiut – Byłem bardzo zaskoczony tym, że zostałem kapitanem, ale cieszę się z tego, że jestem częścią tego zespołu. Oczywiście bycie kapitanem drużyny to zaszczyt i chciałbym pomóc najlepiej jak umiem – skomentował dla klubowych mediów Australijczyk.

Czempion globu z 2017 roku opowiedział także nieco o samym zgrupowaniu, które w jego oczach przyniosło wiele dobrego – Ten tydzień był naprawdę dobry. Spotkałem się z kolegami z drużyny, dobrze spędziliśmy razem czas. Każdy z nas poznał się bardziej z innymi. Myślę, że takie obozy treningowe to dobra rzecz, możemy spędzić sporo czasu razem. Jeździliśmy dużo na rowerach, sporo trenowaliśmy, to było naprawdę przyjemne. Miejmy nadzieję, że będziemy mogli to utrzymać przez cały rok – przyznał.

Doyle nie krył także, że nie bez znaczenia dla GKM-u będzie trio Australijskie, które zna się od dawna i bardzo dobrze ze sobą się porozumiewa. Nici połączenia nie zabraknie także z resztą kadry – Znam kilku zawodników od wielu lat, zwłaszcza Australijczyków. Jeździłem z nimi w kilku klubach, więc to był dobrze spędzony czas. Zdążyłem poznać juniorów, są naprawdę w porządku, twardo stąpają po ziemi. Przez cały czas idą do przodu i czuję, że będą wspaniałymi zawodnikami w przyszłości – podsumował kapitan ZOOleszcz GKM Grudziądz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to