PGE Ekstraliga – Kontuzja Holdera.

Platinum Motor Lublin tak jak i Betard Sparta Wrocław traci zawodnika tuż przed fazą play-off. Jack Holder doznał podczas niedzielnych zawodów urazu ręki.

Finał Drużynowego Pucharu Świata dla Kangura zakończył się wybitnie pechowo. Ówczesny lider Australijczyków w pogoni za punktami dla swoje kadry starł się z Rasmusem Jensenem o trzy oczka. Bój ten dla młodszego z braci Holderów zakończył się źle, bowiem nie był on zdolny do dalszej jazdy najpierw w powtórce, a ostatecznie w całych zawodach. Te Kangury zakończyły na czwartym miejscu, lecz to nie może dziwić, 27 – latek był zdecydowanym liderem.

Tuż po samej rywalizacji Holder został przetransportowany do szpitala w Lublinie, gdzie pod bacznym okiem lekarzy stwierdzono uraz ręki. Jak się okazało wymagał on szybkiej interwencji, w związku z czym zabieg przeprowadził dr. N. med. Paweł Polak, który już wcześniej postawił na nogi innego „Koziołka”, Dominika Kuberę.

Jak sam klub przekazał – „Od sobotniego upadku Jack jest otoczony najlepszą opieką lekarską i dokładamy wszelkich starań, by nasz zawodnik jak najszybciej doszedł do pełni zdrowia.”

Na ten moment nie wiadomo, ile może potrwać przerwa zawodnika od startów, lecz jedno jest pewne Lublinianie zrobią wszystko, aby w kluczowym momencie móc liczyć na jednego ze swoich liderów. Dodatkowo niedawno wypożyczony został do Texom Stali Rzeszów Antti Vuolas, przez co możemy się spodziewać w meczu ze Spartą zestawienia z trzema juniorami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to