PGE Ekstraliga – Kontuzja Kajetana Kupca.

Piąta runda Drużynowych Mistrzostw Pilski Juniorów okazała się strasznie pechowa dla reprezentanta Tauron Włókniarza Częstochowa, Kajetana Kupca. Młodzian po starciu z Kamilem Winklerem wylądował w szpitalu.

Łódzkie zawody rozpoczęły nam się od naprawdę dobrego ścigania, bowiem tor tego dnia pozwalał na dużo żużlowcom do lat 21. Jednak płynność rywalizacji nieco się zachwiała w czwartej odsłonie. W pierwszym podejściu na torze znaleźli się Aleksander Grygolec oraz Kamil Winkler. Arbiter zarządził powtórkę bez gospodarza, w niej doszło do jeszcze groźniejszego upadku. Żużlowiec ROWu Rybnik nie chciał dać za wygraną w rywalizacji z Ekstraligowcem i nadział się na jego tylne koło, powodując potężną kraksę.

Rybniczanin wstał niemal natychmiast, natomiast tego samego o Lwie nie można było powiedzieć. Ten od razu przez ratowników został położony na noszach oraz przetransportowany do szpitala. Pierwsze prognozy mówiły o urazie barku, a dokładniejsze badania wykazały, złamanie kości obojczyka. Klub w specjalnym komunikacie poinformował już o operacji młodziana.

„Kajetan Kupiec jest już po zabiegu zespolenia kości obojczyka. Nasz zawodnik jest pod opieką łódzkich lekarzy. Kupiec kontuzji (złamany obojczyk) nabawił się w środowej rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, która rozegrana została na łódzkiej Moto Arenie. Kajetanowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!”

Tym samym trener Lech Kędziora ma spory orzech do zgryzienia. Franciszek Karczewski w zawodach Ekstraligowych spisuje się dość blado, przez co jego miejsce ostatnimi czasy zajmował Kacper Halkiewicz. Szkoleniowiec nie ma zatem innego wyboru, jak liczyć na przełamanie utalentowanego młodzieżowca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to