Sławomir Kryjom wraca do Leszna

PGE Ekstraliga – Kryjom wraca do Leszna!

FOGO Unia Leszno ma już nowego Dyrektora Zarządzającego. Miejsce po Ireneuszu Igielskim zajmie dobrze znany miejscowym, Sławomir Kryjom. Jak sam przyznaje, nie zamierza tylko siedzieć w biurze.

Ostatnie lata dla 43- latka stanęły pod znakiem pracy w Bawarii. Tam razem z Klausem Zwerschiną sprawował piecze nad zawodnikami Trans MF Landshut Devils. Okres ten bez wątpienia Kryjom wspominać może dobrze, najpierw udało się Diabłom wydostać z 2. Ligi Żużlowej, a następnie rok po roku pokazać pazur w 1. Lidze. Po ostatnich ważnych zmianach dla Bawarczyków miejsca w Speedway 2. Ekstralidze zabrakło ze względów regulaminowych, a sam Kryjom wspominał już wtedy, że nie wie, czy pozostanie na swoim stanowisku. Jak się okazało, działacz otrzymał nową jakże ważną rolę.

Wraca on do Leszna po blisko dziesięciu latach rozłąki w roli dyrektora zarządzającego, gdzie zajmie miejsce po Ireneuszu Igielskim, który stał się nowym Przewodniczącym GKSŻ. Co prawda Sławomir Kryjom od 2016 roku pełnił rolę dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lesznie, jednak prezydent Łukasz Borowiak widział go w nowej jeszcze poważniejszej roli. Tą jednak kandydat do sejmu widzi zupełnie inaczej. Jak sam przyznaje, nie zamierza on siedzieć w biurze czy na trybunach – Nie wyobrażam sobie, że w trakcie meczu będę siedział na trybunach. Moje miejsce jest też w parkingu, gdzie mam nadzieję swoim doświadczeniem pomogę nowemu menadżerowi Rafałowi Okoniewskiemu – przyznaje nowy Dyrektor Zarządzający FOGO Unii Leszno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to