PGE Ekstraliga – Madsen: „Jesteśmy lepszą drużyną niż obecnie pokazujemy.”

Tauron Włókniarz Częstochowa zakończył sezon regularny jedynie remisem na swoim obiekcie przeciwko ZOOleszcz GKM-owi Grudziądz. Swojego niezadowolenia nie krył kapitan, Leon Madsen.

Dla Duńczyka i całego zespołu spod Jasnej Góry było to bardzo ciężkie spotkanie czego sami wcześniej się spodziewali. Jednak jak sam lider wspomina, nie sądzili, że wyjdzie to aż tak źle – Zawsze spodziewamy się ciężkich spotkań, ale nasz dzisiejszy występ był po prostu żenujący. Kibice, którzy przyszli tu dziś, aby nam kibicować nie zasłużyli na tak słaby wynik. Rozumiem więc, że wszyscy są zawiedzeni. Mam tylko nadzieje, że będziemy w stanie odwrócić to w fazie play-off i udowodnić każdemu, że jesteśmy lepszą drużyną niż obecnie pokazujemy – odparł Madsen.

Nie zabrakło także pytania na temat problemów Częstochowian z dopasowaniem się do swojego toru. Leon Madsen nie był w tym odosobniony, 9 oczek na koncie takiej gwiazdy nie jest zadowalającym wynikiem – Tak naprawdę to jest problem, z którym zmagam się już od dawna i nawet nie chcę za bardzo o tym rozmawiać. Nie mam za wiele do powiedzenia, po prostu wszyscy musimy się poprawić. Dzisiejszy występ na szczęście nie miał większego znaczenia, a to co ważnego dopiero zaczyna się za tydzień. Mam nadzieje, że się poprawimy. – odpowiedział wyraźnie zmęczony i zażenowany całym spotkaniem kapitan Tauron Włókniarza.

Częstochowian już w następny weekend czeka pierwszy mecz ćwierćfinałowy przeciwko ebut.pl Stali Gorzów. Przeciwnik ten dał się we znaki Lwom w minionym sezonie, o czym bardzo dobrze pamięta Duńczyk – Stal Gorzów to przede wszystkim bardzo mocna drużyna i rzeczywiście trudny przeciwnik, ale to my musimy się zdecydowanie poprawić, jeśli chcemy z nimi wygrać w fazie play-off. Wiemy, że stać nas na dużo więcej i mam nadzieje, że nasi kibice będą nadal w nas wierzyć. Jeśli w fazie pucharowej pokażemy się lepiej to wszyscy zapomną o dzisiejszym spotkaniu. Mamy wiele do nadrobienia przed pojedynkiem ze Stalą. – zakończył wicemistrz świata sprzed roku.

Postaw mi kawę na buycoffee.to