Miasto Częstochowa tnie wydatki na sport!

PGE Ekstraliga - Miasto Częstochowa tnie wydatki na sport!

To może być bardzo bolesny cios dla Włókniarza Częstochowa. Miasto przegłosowało projekt budżetu z którego wynika iż brązowy medalista będzie mógł liczyć na znacząco mniejsze fundusze!

15 listopada rada miasta Częstochowa otrzymała projekt budżetu na nadchodzący rok 2023. Jeśli radni nie będą mieli zastrzeżeń, to częstochowskie kluby z najwyższych lig rozgrywkowych otrzymają znacząco mniej funduszy. Tym samym Włókniarz jak i Raków mieliby otrzymać po 500 tysięcy złotych, co będzie sumą aż o 1,2 mln mniej niż w poprzednim roku. Bez wątpienia dla Lwów będzie to bardzo duży cios, a władze miasta tłumacza się poczynionymi inwestycjami na terenie Częstochowy oraz rosnącą inflacją.

Działacze póki co podchodzą spokojnie do projektu, podkreślając iż jest to wyłącznie propozycja, jednak nie brakuję głosów mówiących iż pomysł zaproponowany wejdzie w życie. Z drugiej strony część radnych zapowiedziała iż będzie wnioskowała o podniesienie tej kwoty, chociażby ze względu na koszty utrzymania obiektów obu zespołów, które to utrzymują z własnej kieszeni.