PGE Ekstraliga –Mistrzowie mają nowego kapitana.

Po odejściu Jarosława Hampela w ekipie dwukrotnych Drużynowych Mistrzów Polski pozostawał wakat kapitański. Ten od nowego sezonu przejmie najlepszy zawodnik globu w roku 2023 – Bartosz Zmarzlik.

Rola kapitana zespołu niezależnie od dyscypliny jest niezwykle ważna. To właśnie ta postać ma być spoiwem całej ekipy, jego podparcie i motorem napędowym. W Lublinie przez długi czas nie wiadomo było, kto przejmie „pałeczkę” po Jarosławie Hampelu. Jak się dowiadujemy z najnowszego komunikatu prasowego Orlen Oil Motoru Lublin, decyzja została podjęta podczas wyjazdu do Gorican. To tam zgodnie cała kadra „Koziołków” wskazała na czterokrotnego mistrza świata – Bartosza Zmarzlika.

To dla mnie na pewno wielki zaszczyt. Wiem, jaką drużyną jest Orlen Oil Motor Lublin, jakie ma cele sportowe i zawodników w składzie, dlatego traktuję tę nominację jako dużą odpowiedzialność. Zrobię wszystko, by spełnić pokładane we mnie nadzieje. Grupa jest bardzo mocna i każdy ma swoje zadania, ale jeśli tylko, w jakimkolwiek momencie, będę mógł dodatkowo pomóc, na pewno zrobię to z wielką przyjemnością. Reprezentowanie najlepszej ekipy w kraju w roli kapitana, samo w sobie jest wyróżnieniem – mówi sam zainteresowany.

Miłych słów w kierunku nowego kapitana nie szczędzi również Maciej Kuciapa, który przede wszystkim cieszy się z jednego rzeczy – Najbardziej cieszy mnie to, że chłopcy byli zgodni i wspólnie podjęli tę decyzję. W pełni akceptuję ten wybór. Naszym kapitanem został najbardziej doświadczony w zespole Polak i lider drużyny, najskuteczniejszy zawodnik. Wiemy, w jakiej roli przystępujemy do najbliższego sezonu. Myślę, że mistrz świata w roli kapitana, to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Pracowałem z Bartoszem w ubiegłym roku, poznałem jego etykę pracy, wiem, jak bardzo zależy mu na drużynie i jestem pewien, że doskonale sprawdzi się w tej roli – podsumował szkoleniowiec Lublinian.

Orlen Oil Motor Lublin zainauguruje rozgrywki już 14 kwietnia wyjazdowym meczem przeciwko ZOOleszcz GKM-owi Grudziądz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to