Janusz Ślączka nowym trenerem Włókniarza Częstochowa

PGE Ekstraliga – Nowy trener Lwów!

Włodarze Tauron Włókniarza Częstochowa już jakiś czas temu zakończyli współpracę z Lechem Kędziorą. Przez pewien okres nie wiadomą było kto go zastąpi. W czwartek oficjalnie przedstawiony został w nowej roli Janusz Ślączka.

W Częstochowie od lat aspiracje są znacznie wyższe niż jazda o trzecie miejsce w najlepszej żużlowej lidze świata. Szczególnie duże apetyty były przed minionymi rozgrywkami, kiedy to do Leona Madsena dokooptowano jego rodaka, a zarazem inną gwiazdę Mikkela Michelsena. Dodatkowo sprowadzenie z powrotem Maksyma Drabika miało pomóc w osiągnięciu dobrego rezultatu na koniec roku. Cele jednak mocno rozminęły się z rzeczywistością w wykonaniu ekipy Lecha Kędziory, a jeszcze mocniej sprawę nakręciła burzliwa atmosfera w parku maszyn. Tam panował istny chaos co na niekorzyść szkoleniowca uchwyciły kamery stacji Canal + w ramach programu pt. „kuchnia meczu”.

Prezes Michał Świącik grzmiał wtedy, że osoby odpowiedzialne za wyniki musza ponieść konsekwencje. Lwy zakończyły sezon na czwartym miejscu, a Lech Kędziora stracił swoja posadę. Następca okazał się dobrze znany w Elicie – Janusz Ślączka, który trafił pod Jasną Górę po zwolnieniu z ZOOleszcz GKM-u Grudziądz.

W nowym otoczeniu doświadczony szkoleniowiec nie będzie miał łatwego zadania. Kibice wymagają walki o medale, a w zespole przede wszystkim należy zbudować dobrą atmosferę oraz odblokować jeźdźców Włókniarza na ich domowym obiekcie, co wcale łatwą misją może nie być. Wsparciem dla Ślączki ma być zatrudniony w ramach roli Dyrektora Sportowego, Piotr Mikołajczak oraz Sebastian Ułamek, który pod swoją pieczą będzie miał juniorów oraz zespół do lat 24.

Postaw mi kawę na buycoffee.to