Piotr Pawlicki już niebawem na motocyklu

PGE Ekstraliga – Piotr Pawlicki już niebawem na motocyklu.

Obóz przygotowawczy NovyHotel Falubazu Zielona Góra przyniósł kontuzje podstawowego zawodnika. Piotr Pawlicki jednak jest już na ostatniej prostej przed powrotem do treningów na motocyklu.

Od startu sezonu ligowego w PGE Ekstralidze dzielą nas już tylko niecałe trzy tygodnie. Większość ekip ma za sobą pierwsze treningi czy sparngi. Zawodnicy natomiast zdążyli już wyjechać w ramach dwóch turniejów indywidualnych w Częstochowie i Bydgoszczy. Na nich zabrakło chociażby Piotra Pawlickiego, który leczy kontuzje, której nabawił się podczas Falubaz Campu w Świnoujściu. Jak sam zainteresowany zdradza w rozmowie z klubową telewizją – Bardzo dobrze się czuje. Rehabilitacja przebiega pomyślnie, a co za tym idzie nie mogę się doczekać powrotu na motocykl – zaznacza.

Mimo urazu młodszy z braci Pawlickich bacznie przygląda się treningom swojej ekipy z parku maszyn. Jak podkreśla, tęskni już za ściganiem się w lewo – Jasne, że brakuje mi tej jazdy. Nie jest to najłatwiejsze stać z boku i patrzeć jak chłopaki już jeżdżą, trenują. Natomiast muszę być cierpliwy z tym wszystkim i czekać na swoją kolej. Dzisiaj moją nogę badał lekarz i wszystko jest ok. W przyszłym tygodniu już wsiądę na motocykl – tłumaczy.

Nowy nabytek Falubazu wyraził także swoją ocenę co do zachowania się toru przy W69. Ten w jego odczuciu pomimo ogromu prac wokół niego sprawuje się bardzo dobrze – Szczerze powiem jestem w dużym szoku jak tor zachowuje się po zimie. Chłopaki mogą już posprawdzać sprzęt i ponapędzać się. Przy tych pracach, które tutaj się odbywały, duży szacunek dla toromistrzów i wszystkich zaangażowanych w jego przygotowanie. Wiadomo tor nieco odbiega od tego co będzie później, bo to pierwsze jazdy, ale i tak jest super – podsumował.

NovyHotel Falubaz Zielona Góra w ramach pierwszej kolejki PGE Ekstraligi wybiorą się do Wrocławia, gdzie staną naprzeciw tamtejszej Betard Sparcie, w której Pawlicki przed rokiem startował.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to