Platinum Motor Lublin wrócił z obozu

PGE Ekstraliga – Platinum Motor Lublin wrócił z obozu!

Ekipa Mistrzów Polski, w ramach przygotowań do sezonu wybrała się w Polskie Góry, gdzie kadra złożona z juniorów oraz seniorów do lat 24 miała okazje pod bacznym okiem Macieja Kuciapy odbyć swój obóz szkoleniowy. Opiekun Koziołków nie kryje zadowolenia z efektów jakie ujrzał.

Lublinianie podobnie jak i przed rokiem, zaufali swoim seniorom, którzy wdrażają swoje własne plany treningowe. Dla przykładu Bartosz Zmarzlik z Dominikiem Kuberą spędzają czas na zgrupowaniu Reprezentacji Polski na Malcie, a zagraniczni zawodnicy przygotowują się w swoich ojczyznach. Nieco inaczej wygląda sprawa w przypadku młodszych zawodników – Ci wybrali się na zorganizowany przez klub obóz przygotowawczy.

Ten jak zdradza Maciej Kuciapa w rozmowie z ekstraliga.pl jest kompleksowy – Na obozie pracujemy z kadrą młodzieżową która w nadchodzącym sezonie będzie startować w zawodach klasy 250cc, DMPJ oraz U24. Wyjazd do zakopanego traktujemy jako dalszą część przygotowań, które rozpoczęliśmy już w połowie listopada. Dzień na obozie zaczyna się o 7:00 wspólnym śniadaniem, koło godziny 9:00 wychodzimy na skitury. Ten trening jest najdłuższy, w górach spędzamy ok. trzech/czterech godzin z przewodnikiem. Po powrocie wspólnie jemy obiad i szykujemy się do kolejnych zajęć. Jest to trening na sali hipoksyjnej lub trening ogólnorozwojowy na sali gimnastycznej. Po treningu idziemy na odnowę biologiczną i kolację. Dzień kończymy zajęciami z psychologami – powiedział szkoleniowiec aktualnych Mistrzów Polski.

Opiekun Lubelskiej ekipy liczy także, że dobre nastroje podczas zgrupowania przełożą się na chemię w trakcie sezonu – Na wyjeździe mamy fajną atmosferę, dobrze się patrzy na to jak chłopaki się integrują. Mam nadzieję, że to przeniesie się na sezon, współpracę na zawodach i oczywiście wyniki – podsumował Kuciapa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to