Powrót legendarnej nazwy

PGE Ekstraliga – Powrót legendarnej nazwy.

Wraz z początkiem roku spore zmiany zaszły w Grodzie Kopernika. Tamtejszy Apator stracił sponsora tytularnego, a co za tym idzie do funkcjonowania powróciła legendarna nazwa KS Apator Toruń. Trudno określić, ile potrwa ten stan rzeczy, lecz nikt nie przypuszcza by na tym poprzestano.

Ostatnie dwa sezony Torunianie występowali pod nazwą For Nature Solutions KS Apator Toruń, a sponsorem tytularnym był producent pelletu drzewnego w zarządzie, którego zasiada Przemysław Termiński czy chociażby Ilona Termińska, czyli prezes Apatora. Co ciekawe na ten czas wiemy, iż współpraca dobiegła końca, a sam klub prosi o używanie nazwy KS Apator Toruń – Klub Sportowy Toruń S.A. prosi o stosowanie we wszystkich nośnikach przekazu medialnego nazwy „KS Apator Toruń” jako nazwy drużyny występującej w PGE Ekstralidze. O ewentualnym sponsorze tytularnym drużyny będziemy informować Państwa na bieżąco – możemy przeczytać w komunikacie klubu.

Jest to pierwszy raz od 1992 roku, kiedy klub z Grodu Kopernika możemy oglądać bez sponsora tytularnego. W trakcie tego czasu częściej z nazwy znikał człon – Apator niż brakowało podmiotu chcącego znaleźć się w przedrostku nazwy drużyny. Kibice zmiany przyjęli bardzo gorąco, lecz jest jeszcze jedna rzeczy, której im brakuje. Jest nim stary herb klubu, który został zmieniony w 2014 roku tuż po głośnym odejściu Romana Karkosika po skandalu w finale Ekstraligi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to