PGE Ekstraliga – Poznaliśmy kapitana GKM-u Grudziądz.

Końcówka lutego to niezwykle intensywny czas dla zespołów najlepszej ligi żużlowej na świecie. Większość z drużyn, które zdecydowały się na zagraniczny kierunek wybrały się do Hiszpanii. Nie inaczej zrobiły „Gołębie”, a podczas zgrupowania zawodnicy podjęli bardzo ważną decyzję.

Do startu sezonu już coraz mniej, a wizja wyjazdu na pierwszy trening na torze jest już tuż zza rogiem. Zgrupowania przygotowawcze do sezonu przebiegają na najwyższych obrotach. W Hiszpanii zameldowali się żużlowcy Platinum Motoru Lublin, KS Apatora Toruń czy ZOOleszcz GKM-u Grudziądz. Szczególnie ważny ten okres będzie dla ostatniej ekipy, która przed nadchodzącą kampanią przeżyła sporą rewolucje. Skład dowodzony przez Roberta Kościechę drastycznie został odmieniony, a co za tym idzie zawodnicy będą potrzebowali nieco czasu, aby się znaleźć wspólny język. Ten jak możemy przypuszczać został odnaleziony bardzo szybko, bowiem klub za pośrednictwem mediów społecznościowych pochwalił się wyborem nowego kapitana.

Tym został ściągnięty z Cellfast Wilków Krosno, Jason Doyle. Mistrz Świata z 2017 roku ma niezły sezon za sobą, bowiem z wynikiem 1,987 pkt/bieg uplasował się na 13. Miejscu pośród najskuteczniejszych zawodników PGE Ekstraligi. Nie inaczej powinno być w nadchodzącym roku, a sam Kangur zdecydowanie liczy na jeszcze lepszy rezultat. Ligowe ściganie Grudziądzanie rozpoczną od domowego starcia z Platinum Motorem Lublin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to