PGE Ekstraliga – Poznaliśmy terminarz na sezon 2024!

14 grudnia PGE Ekstraliga ujawniła terminarz na rozgrywki w roku 2024. Pierwsze mecze odbędą się 12 kwietnia, za to wielki finał będzie miał miejsce 29 września. Jako pierwsze zetrą się Betard Sparta Wrocław z Enea Falubazem Zielona Góra oraz Fogo Unia Leszno z Platinum Motorem Lublin.

W 2024 roku na fanów czeka 14 rund fazy zasadniczej i 6 rund finałowych – co daje nam łącznie 70 meczów relacjonowanych na żywo za pośrednictwem stacji dwóch nadawców telewizyjnych – Canal Plus Sports i Eleven Sports – którzy dzielą się transmisjami spotkań żużlowego sezonu.

Warto zaznaczyć, jeśli ekipa z Wrocławia awansuje do etapu 15. i 16. rundy, to będzie ona gospodarzem meczu rozgrywanego w ramach rundy 15 natomiast gdy For Nature Solutions KS Apator Toruń awansuje do finału lub meczu o 3. miejsce, które są rundami 19. i 20., to klub z Torunia zorganizuje spotkanie rundy 19.

Sezon ruszy 12 kwietnia, gdy we Wrocławiu zmierzą się Betard Sparta Wrocław i Enea Falubaz Zielona Góra, a w Lesznie, FOGO Unia podejmie Tauron Włókniarza Częstochowa. Dwa dni później w Gorzowie miejscowa Stal stanie w szranki z klubem z Torunia, a w Grudziądzu gospodarcze powalczą z Platinum Motorem Lublin.

Kalendarz Speedway 2. Ekstraligi Żużlowej (I Ligi Żużlowej) zostanie opublikowany 21 grudnia o 20:00 za pośrednictwem kanału YouTube Canal Plus Sport w trakcie Kolegium Żużlowego.

Terminarz PGE Ekstraligi 2024 – Faza Zasadnicza:

1. kolejka (12 – 14 kwietnia):
FOGO Unia Leszno – Tauron Włókniarz Częstochowa – piątek, 12 kwietnia
Betard Sparta Wrocław – Enea Falubaz Zielona Góra – piątek, 12 kwietnia
ebut.pl Stal Gorzów – For Nature Solutions KS Apator Toruń – niedziela, 14 kwietnia
ZOOleszcz GKM Grudziądz – Platinum Motor Lublin – niedziela, 14 kwietnia

2. kolejka (19 – 21 kwietnia):
Platinum Motor Lublin – ebut.pl Stal Gorzów – piątek, 19 kwietnia
For Nature Solutions KS Apator Toruń – FOGO Unia Leszno – piątek, 19 kwietnia
Tauron Włókniarz Częstochowa – Betard Sparta Wrocław – niedziela, 21 kwietnia
Enea Falubaz Zielona Góra – ZOOleszcz GKM Grudziądz – niedziela, 21 kwietnia

3. kolejka (26 – 28 kwietnia):
Platinum Motor Lublin – For Nature Solutions KS Apator Toruń – piątek, 26 kwietnia
Betard Sparta Wrocław – ZOOleszcz GKM Grudziądz – piątek, 26 kwietnia
FOGO Unia Leszno – Enea Falubaz Zielona Góra – niedziela, 28 kwietnia
ebut.pl Stal Gorzów – Tauron Włókniarz Częstochowa – niedziela, 28 kwietnia

4. kolejka (3 – 5 maja):
ZOOleszcz GKM Grudziądz – FOGO Unia Leszno – piątek, 3 maja
For Nature Solutions KS Apator Toruń – Betard Sparta Betard Sparta Wrocław – piątek, 3 maja
Tauron Włókniarz Częstochowa – Platinum Motor Lublin – niedziela, 5 maja
Enea Falubaz Zielona Góra – ebut.pl Stal Gorzów – niedziela, 5 maja

5. kolejka (17 – 19 maja):
Betard Sparta Wrocław – FOGO Unia Leszno – piątek, 17 maja
Platinum Motor Lublin – Enea Falubaz Zielona Góra – piątek, 17 maja
Tauron Włókniarz Częstochowa – For Nature Solutions KS Apator Toruń – niedziela, 19 maja
ebut.pl Stal Gorzów – ZOOleszcz GKM Grudziądz – niedziela, 19 maja

6. kolejka (24 – 26 maja):
FOGO Unia Leszno – Platinum Motor Lublin – piątek, 24 maja  
Enea Falubaz Zielona Góra – Tauron Włókniarz Częstochowa – piątek, 24 maja  
ZOOleszcz GKM Grudziądz – For Nature Solutions KS Apator Toruń – niedziela, 26 maja
Betard Sparta Betard Sparta Wrocław – ebut.pl Stal Gorzów – niedziela, 26 maja

7. kolejka (31 maja – 2 czerwca):
Tauron Włókniarz Częstochowa – ZOOleszcz GKM Grudziądz – piątek, 31 maja
ebut.pl Stal Gorzów – FOGO Unia Leszno – piątek, 31 maja
Platinum Motor Lublin – Betard Sparta Betard Sparta Wrocław – niedziela, 2 czerwca
For Nature Solutions KS Apator Toruń – Enea Falubaz Zielona Góra – niedziela, 2 czerwca

8. kolejka (7 – 9 czerwca):
Platinum Motor Lublin – ZOOleszcz GKM Grudziądz – piątek, 7 czerwca
Tauron Włókniarz Częstochowa – FOGO Unia Leszno – piątek, 7 czerwca
For Nature Solutions KS Apator Toruń – ebut.pl Stal Gorzów – niedziela, 9 czerwca
Enea Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Betard Sparta Wrocław – niedziela, 9 czerwca

9. kolejka (21 – 23 czerwca):
ZOOleszcz GKM Grudziądz – Enea Falubaz Zielona Góra – piątek, 21 czerwca
FOGO Unia Leszno – For Nature Solutions KS Apator Toruń – piątek, 21 czerwca
Betard Sparta Betard Sparta Wrocław – Tauron Włókniarz Częstochowa – niedziela, 23 czerwca
ebut.pl Stal Gorzów – Platinum Motor Lublin – niedziela, 23 czerwca

10. kolejka (5 – 7 lipca):
ZOOleszcz GKM Grudziądz – Betard Sparta Betard Sparta Wrocław – piątek, 5 lipca
Tauron Włókniarz Częstochowa – ebut.pl Stal Gorzów – piątek, 5 lipca
For Nature Solutions KS Apator Toruń – Platinum Motor Lublin – niedziela, 7 lipca
Enea Falubaz Zielona Góra – FOGO Unia Leszno – niedziela, 7 lipca

11. kolejka (19 – 21 lipca):
Platinum Motor Lublin – Tauron Włókniarz Częstochowa – piątek, 19 lipca
Betard Sparta Betard Sparta Wrocław – For Nature Solutions KS Apator Toruń – piątek, 19 lipca
FOGO Unia Leszno – ZOOleszcz GKM Grudziądz – niedziela, 21 lipca
ebut.pl Stal Gorzów – Enea Falubaz Zielona Góra – niedziela, 21 lipca

12. kolejka (26 – 28 lipca):
ZOOleszcz GKM Grudziądz – ebut.pl Stal Gorzów – piątek, 26 lipca
Enea Falubaz Zielona Góra – Platinum Motor Lublin – piątek, 26 lipca
FOGO Unia Leszno – Betard Sparta Betard Sparta Wrocław – niedziela, 28 lipca
For Nature Solutions KS Apator Toruń – Tauron Włókniarz Częstochowa – niedziela, 28 lipca

13. kolejka (2 – 4 sierpnia):
Platinum Motor Lublin – FOGO Unia Leszno – piątek, 2 sierpnia
Tauron Włókniarz Częstochowa – Enea Falubaz Zielona Góra – piątek, 2 sierpnia
Nature Solutions KS Apator Toruń – ZOOleszcz GKM Grudziądz – niedziela, 4 sierpnia For
ebut.pl Stal Gorzów – Betard Sparta Betard Sparta Wrocław – niedziela, 4 sierpnia For

14. kolejka (9 – 11 sierpnia):
ZOOleszcz GKM Grudziądz – Tauron Włókniarz Częstochowa – piątek, 9 sierpnia
FOGO Unia Leszno – ebut.pl Stal Gorzów – piątek, 9 sierpnia
Betard Sparta Betard Sparta Wrocław – Platinum Motor Lublin – niedziela, 11 sierpnia
Enea Falubaz Zielona Góra – For Nature Solutions KS Apator Toruń – niedziela, 11 sierpnia

Faza Play-Off:

15. kolejka (ćwierćfinały) – 23, 25 sierpnia (piątek, niedziela)

16. kolejka (ćwierćfinały, rewanże) – 1 września (niedziela)

17. kolejka (półfinały) – 6, 8 września (piątek, niedziela)

18. kolejka (półfinały, rewanże) – 13, 15 września (piątek, niedziela)

19. kolejka (finały):

20 września (piątek) – mecz o 3. miejsce

22 września (niedziela) – mecz o 1. miejsce

20. kolejka (finały, rewanże) – 29 września (niedziela)

Terminy rezerwowe:

12 maja, 16 czerwca, 28-30 czerwca, 18 sierpnia

Julia Trusewicz, ŻużelNews.pl

Postaw mi kawę na buycoffee.to