Przed Krzysztofem Lewandowskim bardzo ważny sezon. Zawodnik chce udowodnić swoją wartość

PGE Ekstraliga – Przed Krzysztofem Lewandowskim bardzo ważny sezon. Zawodnik chce udowodnić swoją wartość.

KS Apator Toruń przystąpi do kolejnego sezonu w niezmienionym składzie. W zestawieniu brązowych medalistów największe wątpliwości budzi formacja juniorska, która w minionym roku była najsłabszym punktem „Aniołów”. Krzysztof Lewandowski w nadchodzącej kampanii chce bardzo pokazać fanom Apatora swoją wartość.

O sezonie 2023 na torach PGE Ekstraligi najchętniej jak najszybciej chcieliby zapomnieć juniorzy Toruńskiego Apatora. Ani bardziej doświadczony Krzysztof Lewandowski, ani Mateusz Affelt czy Oskar Rumiński nie stanowili pewnego punktu swojej drużyny w biegu juniorskim, a nie wspominając o rywalizacji z seniorami. Oczywiście nieco młodszym kolegom Lewandowskiego nie oberwało się tak mocno jak 19 – latkowi, który miał stanowić o sile formacji do lat 21. Sam zainteresowany podsumował w wywiadzie dla ekstraliga.pl minione rozgrywki – Zeszły sezon był natomiast przeplatany meczami zarówno trochę lepszymi, jak i gorszymi oraz kontuzjami, które doskwierały mi przez większość sezonu. Był to dla mnie bardzo ciężki sezon i nie jestem z niego zadowolony. Jeśli chodzi o przyszły rok, to chcę skoncentrować się nie tylko na biegach juniorskich, ale i odbierać punkty również seniorom. Myślę, że najwyższa pora, by przełożyć swoje doświadczenie na większe zdobycze punktowe w PGE Ekstralidze – zaznaczył.

Młodzian zdradził także, że przebyte przez niego kontuzje przed rokiem zostały już w pełni zaleczone, jednak jeden ze starszych urazów nad wyraz mu doskwiera – Kontuzje, które doznałem w zeszłym roku są zaleczone. Miałem co prawda poważne problemy z palcami u lewej dłoni, ale na szczęście wszystko dość szybko się zagoiło. Jak się potem okazało, jeden z palców był złamany i jeździłem z tym w meczach. Najgorszą kontuzją, która doskwiera mi od 2022 roku to kontuzja barku, który znacząco odbiega od normy, jeśli chodzi o ruchomość i umięśnienie, aczkolwiek cały czas z tym walczę i z miesiąca na miesiąc widzę coraz większe postępy w tej kwestii – rozpoczął – Na chwilę obecną zajęcia są przeplatane i mam dość napięty grafik, jeśli chodzi o przygotowania fizyczne, ponieważ jest to 10 jednostek treningowych tygodniowo. Raz w tygodniu pojawiam się na zajęciach grupowych pod okiem Radosława Smyka, na które uczęszczam z pozostałymi członkami formacji juniorskiej. Dodatkowo jedną jednostkę treningową poświęcamy na zajęcia rehabilitacyjne. Obecnie, jak u większości zawodników, skupiamy się gubieniu wagi i wykonywaniu ćwiczeń przygotowanych stricte pod żużel – wyjaśnił junior KS Apatora Toruń.

Sam młodzieżowiec największe nadzieje wiąże z osobą Piotra Barona, który jak zdradza 19 – latek już bardzo wiele mu pomógł – Z trenerem Piotrem Baronem przepracowaliśmy praktycznie cały październik ubiegłego roku. Był to bardzo intensywny czas, z którego jestem bardzo zadowolony. Najbardziej skupialiśmy się na tym, żeby prowadzić motocykl nieco luźniej i nie używać do tego zbyt wiele siły, ponieważ jazda jest wtedy dużo szybsza i efektywniejsza. Myślę, że od marca, gdy zaczną się pierwsze przygotowania na torze, również będziemy pracować nad tym elementem i od pierwszego meczu moja jazda będzie dużo bardziej opanowana i luźna – wyjaśnił.

W trakcie okienka transferowego nie zabrakło także słów jakoby Krzysztof Lewandowski miał się przenieść do Abramczyk Polonii Bydgoszcz, sam zainteresowany odniósł się do tych pogłosek – Było sporo spekulacji na temat mojej osoby w okresie transferowym, ale w Toruniu czuję się naprawdę bardzo dobrze. Mogę tutaj liczyć na ogromne wsparcie pani prezes Ilony Termińskiej, jak i wszystkich innych ludzi w klubie. Dodatkowo przyszedł do nas trener Piotr Baron, który jest ogromną wartością dodaną, o czym mogłem się już przekonać. Myślę, że po części chciałbym udowodnić kibicom i władzom klubu, że poprzedni rok był małą wpadką. Myślę, że w moim przypadku będzie, tak jak mówi przysłowie: „żeby zrobić dwa kroki w przód, trzeba zrobić jeden w tył” – podsumował.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to