Mateusz Cierniak odpocznie od ścigania w Szwecji!

PGE Ekstraliga – Przerwa dla Mateusza Cierniaka.

W najbliższym tygodniu Mateusza Cierniaka nie obejrzymy na szwedzkich torach. Indywidualny Mistrz Świata Juniorów narzeka na ból barku, który towarzyszy mu od jakiegoś czasu.

Triumfator cyklu SGP2 w obecnym sezonie broni barw zarówno Platinum Motoru Lublin jak i Lejonen Gislaved. Obie ekipy mają wspólny mianownik, ich cele sięgają mistrzostwa. Lwy ze Szwecji jednak w ostatnich miesiącach napotykają coraz to kolejne trudności. Najpierw rozpoczęło się od kontuzji Dominika Kubery, która dość mocno uderzyła w kadrę zespołu z Gislaved. Teraz, kiedy Dominik wrócił do zdrowia inny z Orłów potrzebuje czasu na leczenie swojego stanu zdrowia. Mowa o wspomnianym wyżej Cierniaku. O przerwie Mateusza dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu klubu, w którym możemy przeczytać.

„Od kilku tygodni nęka go kontuzja barku. Miał problem z ręką, która drętwiała podczas meczu z Dackarną. Po badaniach zalecono mu wstrzymanie jazdy przez co najmniej tydzień, w celu odpoczynku i rehabilitacji. Tym samym nie pojedzie dla nas w dwóch ważnych meczach w tym tygodniu.”

Decyzja Mateusza jest w pełni zdrowo rozsądkowa, bowiem obecny tydzień dla niego będzie obfitował w wiele okazji do jazdy na motocyklu. Niebawem razem z kadrowiczami pojedzie do Macon na Drużynowe Mistrzostwa Europy do lat 23, a w weekend czeka go kolejne spotkanie w barwach Platinum Motoru Lublin. Koziołki podejmą innego z faworytów Tauron Włókniarza Częstochowa.

Postaw mi kawę na buycoffee.to