PGE Ekstraliga – Sponsor tytularny na kolejne lata!

Polska Grupa Energetyczna i Ekstraliga żużlowa to para wręcz idealna. Najlepsza liga żużlowa na świecie to dobrze sprzedające się widowisko, a sponsor tytularny dzięki dobrej ekspozycji zyskuje na rynku. Świetne wyniki współpracy zaowocowały jej dalszym przedłużeniem.

Podczas wtorkowej gali podsumowującej sezon 2023 w PGE Ekstralidze poznaliśmy wszystkich laureatów nagród oraz ogłoszono bardzo ważną rzecz, jaką jest przedłużenie umowy sponsorskiej między oficjelami, a sponsorem – PGE.

Tak długi sponsoring tytularny oznacza wielkie zaufanie, ale przede wszystkim niesamowitą wręcz lojalność oraz wzajemne wymierne korzyści. Nie ukrywamy zadowolenia z przedłużenia umowy, bo jest to swoisty rekord długości współpracy, biorąc pod uwagę rozgrywki ligowe w naszym kraju – rozpoczął Wojciech Stępniewski, Prezes Zarządu Ekstraligi Żużlowej.

Współpraca sponsorska na tej linii trwa już od 2015 roku, a potrwa kolejne cztery sezonu za sprawą nowo zawartej umowy – PGE Ekstraliga to nasz flagowy projekt sponsoringowy. Z najlepszą żużlową ligą świata jesteśmy związani od 2015 roku. Przez ostatnie 9 lat marka PGE jako sponsora tytularnego rozgrywek utrwaliła się w świadomości kibiców, dziennikarzy i całego środowiska żużlowego.  Sponsoring tytularny to dla PGE nie tylko oczywiste korzyści marketingowe, ale też satysfakcja z możliwości bycia częścią żużlowej rodziny, uczestniczenia w rozwoju jednej z najbardziej popularnych dyscyplin sportu w Polsce. Wciąż dostrzegamy olbrzymi potencjał polskiego speedwaya i jesteśmy pełni uznania dla pracy jaką wykonała Ekstraliga Żużlowa, by te rozgrywki stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. PGE Ekstraliga daje mnóstwo sportowych emocji, co widać po wskaźnikach oglądalności transmisji telewizyjnych czy frekwencji na stadionach – w wielu miastach jest to popularny sposób spędzania czasu przez całe rodziny. Te wszystkie czynniki zadecydowały o tym, że postanowiliśmy związać się z Ekstraligą Żużlową na rekordowe, kolejne 4 lata – podkreślił Wojciech Dąbrowski, Prezes Zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A.

Czarny sport w Polsce to dla wielu ukochana dyscyplina, która przyciąga na trybuny całe rodziny o czym skrzętnie podkreślił Prezes najlepszej żużlowej ligi na świecie – Wzrost frekwencji na stadionach w PGE Ekstralidze po pandemii, co niewątpliwie udało się skutecznie klubom osiągnąć i odbudować, a za co należy się im pochwała, duże i niesłabnące zainteresowanie transmisjami telewizyjnymi z meczów, a także ciągły rozwój infrastruktury stadionowej i organizacji rozgrywek – to są nasze zalety. Wprowadziliśmy do PGE Ekstraligi m.in. odwodnienie liniowe oraz plandeki na wszystkich ekstraligowych stadionach, co zmniejsza ryzyko odwoływania meczów z powodu opadów deszczu. Mamy nową piramidę szkoleniową i dbamy o rozwój młodych zawodników – to są nasze niewątpliwe atuty. PGE Ekstraliga nieustannie się rozwija, jest obecna w mediach w szerokim zakresie, gwarantując sponsorowi tytularnemu bardzo dobre zwroty medialne – zakończył sternik Ekstraligi żużlowej, Wojciech Stępniewski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to