Terminarz PGE Ekstraligi już niebawem

PGE Ekstraliga – Terminarz już niebawem!

Do momentu, na który czeka każdy kibic, ekspert czy nawet sami zawodnicy została jeszcze chwila. Speedway Ekstraliga już za trzy dni opublikuje terminarz na sezon 2024.

Kurz po genialnej kampanii 2023 już jakiś czas temu osiadł, kibice Platinum Motoru Lublin mogli się cieszyć ze zdobycia drugiego z rzędu tytułu DMP, a Wrocławianie musieli przełknąć gorycz porażki. W Krośnie natomiast nie było czasu na rozmysły po spadku z Elity. Kolejne rozgrywki zapowiadają się nie mniej ciekawie. Do PGE Ekstraligi po dwóch latach rozbratu wraca Falubaz Zielona Góra, a co za tym idzie, powracają jedyne w swoim rodzaju Derby Ziemi Lubuskiej. Te jak wiemy nie raz rozgrzewały fanów do czerwoności, będąc swoistym El Classico żużlowym. Na Gryzoniach ciążyć będzie także presja przełamania klątwy beniaminków, bowiem od 2015 roku, kiedy to GKM Grudziądz został w najlepszej żużlowej lidze świata, żadnej innej ekipie ten wyczyn się nie udał.

Z informacji przekazanych przez PGE Ekstraligi, wiemy jedynie, że 14 grudnia zaprezentowany zostanie terminarz rozgrowek na sezon 2024. Póki co nie wiadomo, co ze Speedway 2. Ekstraligą, która nie tak dawno trafiła w ręce Speedway Ekstraligi i stała się druga ligą zawodową w kraju.

Gorąco zapraszamy Państwa do zapoznania się z „rozkładem jazdy” swojego ulubionego klubu na naszej stronie już 14 grudnia tuż po publikacji przez oficjalne organy ligowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to