Kto zastąpi Piotra Pawlickiego?

PGE Ekstraliga – Twardy orzech do zgryzienia dla Betard Sparty.

Kontuzja Piotra Pawlickiego mocno komplikuje plany zwycięzcy fazy zasadniczej sezonu 2023 Speedway Ekstraligi. Spartanie muszą zdecydować się na odważne ruchy, które pozwolą im utrzymać niewyobrażalną siłę rażenia.

Maszyna Dariusza Śledzia przez obecne rozgrywki PGE Ekstraligi jedzie niczym walec. Wszystko to jest zasługą wyrównanej formacji seniorskiej, dopełnianej przez Bartłomieja Kowalskiego. W obliczu kontuzji Piotra Pawlickiego, szkoleniowiec Wrocławian musi zdecydować się na konkretny ruch.

Popularny „Piter” w dotychczasowych gonitwach notował średnią na poziomie 1,78 pkt/bieg, a dla przykładu Bartłomiej Kowalski już 1,83 co stawia go na czele stawki do zastąpienia Pawlickiego. Taka decyzja Dariusza Śledzia nie zdziwiłaby nikogo, bowiem junior już wcześniej odjeżdżał więcej biegów, a także występował w ostatnich nominowanych odsłonach. Sztab szkoleniowy Wrocławian może sięgnąć także po Connora Bailey’ego. Świeżo upieczonego Mistrza Wielkiej Brytanii do lat 21, który w minionych dniach odniósł swój największy sukces, pokonując chociażby Andersa Row’a, Dana Gilkesa czy Drew Kemp’a.

Sam zainteresowany nie krył zadowolenia w komunikacie na swoim fanpage’u: – Co to był za turniej! Jestem mistrzem Wielkiej Brytanii U21 2023! Zacząłem od małych problemów sprzętowych, które szybko naprawiliśmy, by dalszą część kwalifikacji przejść z czterema wygranymi z rzędu – skwitował.

Na decyzje Dariusza Śledzia długo czekać nie będziemy, bowiem Betard Sparta już w najbliższy piątek zmierzy się z FOGO Unią Leszno na wyjeździe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to