Mikkel Michelsen zostaje w TAURON Włókniarzu Częstochowa

PGE Ekstraliga – Włókniarz Częstochowa rozpoczyna budowę składu!

Tauron Włókniarz Częstochowa przed rozpoczęciem niedzielnego hitu 11. Kolejki Speedway Ekstraligi pochwalił się prekontraktem z bardzo ważnym ogniwem zespołu. Na kolejny sezon Mikkel Michelsen pozostanie Lwem!

Wieść ta na pewno bardzo cieszy Częstochowskich kibiców, którzy mogą obserwować duet swoich duńskich liderów. Ci co prawda początki mieli burzliwe co bardzo dobrze uwieczniły kamery Canal +. Podczas narady w trakcie meczu przeciwko ebut.pl Stal Gorzów obaj zawodnicy z Kraju Hamleta nieco ścieli się co tylko podsyciło plotki jakoby transfer Michelsena do Włókniarza był rozwiązaniem rocznym. Konflikt jak sam zainteresowany przyznał został bardzo szybko rozładowany, a relacje są w jak najlepszym miejscu. Michelsen potwierdzał chęć pozostania w ekipie Lecha Kędziory chociażby w magazynie PGE Ekstraligi na WP Sportowe Fakty – „Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to nie wiem, dlaczego nie miałbym zostać na kolejny sezon.”

Sam Mikkel trafił pod Jasną Górę z Platinum Motoru Lublin, gdzie po prostu nie było dla niego miejsca po tym, kiedy mistrzowie ściągnęli trzykrotnego mistrza świata, Bartosza Zmarzlika. W tle mówiło się także o kwestiach finansowych, bowiem Koziołki nie chciały swojemu byłemu kapitanowi zapewnić sowitej podwyżki.

Wracając jednak do spraw częstochowskich, jak obie strony przyznają porozumienie nadeszło bardzo szybko przez co możliwe było tak szybkie przedstawienie efektu rozmów. Tym samym Lwy mają zapewniony duet liderów na kolejny sezon, gdyż Leon Madsen podpisał dwuletni kontrakt przed sezonem 2023. Pogłoski mówią także, że włodarze klubu postarają się zachować w pełni obecne zestawienie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to