Włókniarz Częstochowa przedstawił swój plan sparingów

PGE Ekstraliga – Włókniarz przedstawił swój plan sparingów.

Przed początkiem rozgrywek 2024 Lwy z Częstochowy odjadą aż sześć sparingów. Plan ten oczywiście zakłada optymistyczne warunki pogodowe, a te jak wiemy mogą stanąć na przeszkodzie nowego szkoleniowca Włókniarza, Janusza Ślączki.

Echa sezonu 2023 są już niemal niesłyszalne. Najważniejsze zmiany w każdej z formacji poczynając od zawodniczej do sztabowej czy nawet struktur w klubach zostały wykonane. Pod Jasną Górą po rozczarowującym roku posadę stracił Lech Kędziora, a zastąpił go dobrze mu znany z ZOOleszcz GKM Grudziądz, Janusz Ślączka. Przed nowym trenerem, prezes Michał Świącik stawia jeden cel – włączenie się do walki o medale DMP.

Pomóc mają w tym sprawdziany zaplanowane w okresie przedsezonowym. Tych zobaczymy sześć. Na końcówkę kwietnia Lwy rozegrają mecz i rewanż z ekipą INNPRO ROW-u Rybnik, po czym zmierzą się z Arged Malesą Ostrów u siebie. Przed drugim meczem z ekipą ze Speedway 2. Ekstraligi rozegra się dwumecz z beniaminkiem najwyższej klasy rozgrywkowej Enea Falubazem Zielona Góra.

Sparingi Tauron Włókniarza Częstochowa przed sezonem 2024:

Tauron Włókniarz Częstochowa vs. INNPRO ROW Rybnik – DOM – 23.03
INNPRO ROW Rybnik vs. Tauron Włókniarz Częstochowa – WYJAZD – 24.03
Tauron Włókniarz Częstochowa vs. Arged Malesa Ostrów – DOM – 03.04
Tauron Włókniarz Częstochowa vs. Enea Falubaz Zielona Góra – DOM – 06.04
Enea Falubaz Zielona Góra vs. Tauron Włókniarz Częstochowa – WYJAZD – 07.04
Arged Malesa Ostrów vs. Tauron Włókniarz Częstochowa – WYJAZD – 10.04

Postaw mi kawę na buycoffee.to